fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
HOBBYPOMYSŁYPORADYWOLNY CZAS

Wycieczka do Lizbony

Lizbona, jest najmniejszą oraz najbardziej wysunięta na zachód europejską stolicą. Położona jest nad urokliwą rzeką Tag, która wpada do Oceanu Atlantyckiego. Położona jest pomiędzy siedmioma wzgórzami, co dodaje widokom nieodpartego romantyzmu.

Na wycieczkę do Lizbony można wybrać się bez względu na porę roku. Piękne lato, oraz łagodne zimy sprzyjają zwiedzaniu urokliwych zakątków, których w tym mieście nie brakuje.

Miasto zwiedza się bez pośpiechu, podziwiając wspaniałą architekturę, alejki, zaułki oraz charakterystyczne, dla regiony ceramiczne zdobienia (azulejos). Dodatkowo zwiedzanie często uprzyjemnia regionalna muzyka Fado, często nazywana portugalskim bluesem. Dużym plusem, wycieczki do Lizbony jest to że, nie potrzebujemy wcale tygodnia, czy dwóch, by zobaczyć najważniejsze atrakcje Lizbony. W zupełności wystarczą nam dwa lub trzy dni, by spokojnie odkryć większość atrakcji i zabytków.

Wycieczkę po Lizbonie warto zacząć od najstarszej dzielnicy Lizbony Alfamy, znajduje się tu, już wyżej wspomniana, architektura typowa dla tego regionu, Miradouro Portas del Sol oraz Miradouro Santa Luzia (punkty widokowe). a także zamek św. Jerzego. Zamek w roku 1755 roku po trzęsieniu ziemi został praktycznie doszczętnie zniszczony, jednak nadal pozostaje jedną z głównych atrakcji Lizbony. W niedzielę dodatkowo zastaniemy tam targ lokalnych produktów, od serów, miodów po wędliny.

Prawdziwą gratką będzie również podróż kultowym już, historycznym tramwajem, który zabierze nas w niezapomnianą podróż przez miasto. W zależności od trasy będziemy mogli podziwiać Estrela, Sao Bento, plac Portas do Sol, dzielnicę Belém.

Wycieczka do Lizbony, to nie tylko zwiedzanie urokliwych zakątków – równie ważne i przyjemne będzie skosztować lokalnej kuchni. Warto zacząć Garrafeira Alfaia jest to lokalna winiarnia, gdzie na miejscu można skosztować tego trunku, jak również zakupić butelkę na późniejszą degustację. Kolejnym miejscem gdzie zaprowadzą nas kubki smakowe jest Belem, które słynie z ciasteczek Pasteis de Belem – czyli popularnych babeczek. Kolejnym punktem na mapie jest Mercado da Ribieira, czyli kolejny targ produktów lokalnych, targ czynny jest codziennie (do godzin nocnych!), można samodzielnie wybrać owoce morza, a także korzystając z uprzejmości sprzedawców skosztować świeżych przysmaków.

Dodatkowo podczas wycieczki do Lizbony zachęcamy do kosztowania dań w lokalnych knajpach, często oddalonych od najpopularniejszych szlaków turystycznych, które zaskoczą Was nie tylko wspaniałym smakiem, ale również prawdziwie rodzinną atmosferą.

Lizbona jest miastem, do którego chce się wracać, urzeka nie tylko wspaniałą, kuchnią, oryginalną architekturą, ale również wspaniałymi, ciepłymi ludźmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *