fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
PORADYURODAZDROWIE

Balsam do ust – wybór wielkiej wagi

Bez balsamów do ust trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację. To dzięki nim nasze usta są miękkie, nawilżone i gładkie, a co za tym idzie, szminka czy błyszczyk prezentują się wręcz perfekcyjnie. Wybór balsamu do ust nie ogranicza się jednak do zapachu czy kolorowego opakowania.

Balsam do ust przede wszystkim powinien poprawiać ich kondycję. Ma chronić przed przesuszeniem, pękaniem i to praktycznie przez cały rok. W zimie usta są bowiem narażone na przesuszenie, ze względu na mróz i niskie temperatury. Latem usta muszą zmagać się z kolei z wysoką temperaturą, ale i silnym promieniowaniem słonecznym, a także słoną wodą, gdy kąpiemy się w morzu. Ochrona to zatem podstawa, by wieczorowy makijażu na imprezę, który wykańczamy piękną szminką, prezentował się równie okazale.

Należy kierować się składem zawartym na opakowaniu. Usta nie lubią się z nadmiarem sztucznych substancji, ale i zastosowanie kamfory czy mięty, które mają za zadanie przyjemnie chłodzić, mrowią i pozwalają uzyskać efekt powiększonych ust, z czasem mogą prowadzić do wysuszania. Najlepsze składniki to te możliwie naturalne. Doskonale sprawdza się masło kakaowe, olejek jojoba, witaminy C i E. Wysoki poziom nawilżenia można uzyskać dzięki balsamom do ust z zawartością mocznika oraz alantoiny. Niezwykle gładkie i miękkie usta zawdzięczać będziemy występowaniu w balsamie protein jedwabiu.

Nivea, Origins, Bielenda, Norwegian, Evree czy Blistex. Każdy produkt został przeznaczony do ust, jednak zawartość poszczególnych składników decyduje o możliwościach zastosowania. Niektóre balsamy nie tylko działają nawilżająco, ale i są w stanie poradzić sobie z bólem spowodowanym rozwojem opryszczki. Ta ostatnia stanowi dość uciążliwy problem, niestety o charakterze nawrotowym, dlatego wspomaganie odpowiednim produktem do pielęgnacji jest kluczowe, by cieszyć się nie tylko pięknymi, ale i zdrowymi ustami.

Na koniec pozostaje smak czy postać balsamu do ust. Tutaj paleta możliwości i wybór jest naprawdę szeroki. Każdy ma szansę znaleźć produkt idealnie dostosowany do potrzeb własnych ust. Warto jedynie pamiętać o możliwie naturalnym składzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *