fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
ZDROWIE

Miłość po czterdziestce. Jak zachować sprawność seksualną?

Kiedy po czterdzieste dopada Cię obniżona sprawność seksualna, nie powinieneś się tym aż tak bardzo przejmować. W końcu w tym wieku zaczynamy odkrywać, że z naszej imponującej (choć nie zawsze) formy w kwiecie wieku wiele ubywa. Jeśli jednak wciąż jesteś na etapie poszukiwania partnerki, której chciałbyś zaimponować, musisz wpisać potencję na listę z napisem „ważne”.

Jak korzystać ze wsparcia

Pierwsza myśl, która się pojawia, to tabletki na potencję bez recepty. Od czasu wynalezienia viagry minęło już trochę czasu i od tej pory oprócz niebieskiej tabletki pojawiły się żółte, różowe i innej maści. Mimo wszystko wciąż lepiej skonsultować pomysł zażywania tych substancji z lekarzem, choć i tak większość facetów woli po prostu sprawdzić je w działaniu. Pozostaje przynajmniej przeczytanie ulotki, a już na pewno sekcji o przeciwwskazaniach. Niektóre specyfiki na potencję bez recepty to po prostu suplementy diety oparte na którymś z tradycyjnych afrodyzjaków, takich jak np. korzeń żeń-szeń, buzdyganek naziemny, korzeń maca czy guarana. Albo wszystkich naraz, by podnieść skuteczność lub poziom reklamy.

Nie szalej z lekami

Producentom zależy na wiadomym efekcie, czyli długotrwałej erekcji. Leki na potencję bez recepty to najczęściej substancje podnoszące ciśnienie krwi lub uwalniające tlenek azotu. Zawsze z dużą ostrożnością powinni podchodzić do nich mężczyźni, którzy mają problemy z nadciśnieniem. Zwłaszcza jeden ze związków, syldenafil, działa na zasadzie obwodowej, to znaczy podnosi ciśnienie w całym organizmie, a nie tylko miejscowo, w okolicach penisa. Dlatego wielu mężczyzn po zażyciu magicznych tabletek, nawet jeśli są skuteczne, odczuwa bóle głowy (do tej pory seks i ból głowy kojarzył się raczej z płcią przeciwną). Tak naprawdę najskuteczniejsze są metody prób i błędów.

Leki na potencję bez recepty mogą okazać się zbędne

Może jednak będziesz mógł się obejść bez faszerowania się chemią. Często kumulacja stresu i pośpiechu powoduje osłabienie zdolności seksualnych, co z kolei skutkuje frustracją podczas stosunku. Co będzie, jak członek odmówi posłuszeństwa? Jeśli jesteś w stałym związku i masz duży kredyt zaufania u partnerki, nie musi to być wstydliwy problem. Niektórzy preferują tzw. nocny seks, to znaczy podejmowanie akcji w półśnie, kiedy świadome myśli nie zakłócają aktu miłosnego. I jeszcze jedno – aktywność fizyczna, ogólna sprawność i dobre zdrowie, o które w tym wieku należy już dbać, zawsze wpływają na poprawę w „tych sprawach”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *