fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
ZDROWIE

Fizjoterapia uroginekologiczna – czym jest i dla kogo jest przeznaczona?

Kobiety często zmagają się z niepokojącymi objawami, takimi jak częste oddawanie moczu, ciągłe uczucie parcia na pęcherz, bolesność podczas oddawania moczu i niestety wiele z pań lekceważy te symptomy. Takie postępowanie prowadzić może do pogłębienia się problemu. Wiele kobiet wstydzi się tematu nietrzymania moczu i unika go nawet podczas wizyty u lekarza. Jednak jest sposób, który może pomóc uporać się z tym wstydliwym i uciążliwym problemem, a jest nim uroginekologia Toruń. Jest to rehabilitacja polegająca na wzmocnieniu dna miednicy. Jednak stosuje się ją również w wielu innych przypadkach.

Uroginekologia Toruń – dla kogo jest przeznaczona

Jest to rodzaj rehabilitacji, który stosuje się w wielu przypadkach. Najczęściej uroginekologia ma swoje zastosowanie we wzmacnianiu mięśni dna miednicy. Zaleceniem do rozpoczęcia tego rodzaju rehabilitacji jest nietrzymanie moczu, z którym boryka się wiele kobiet w ciąży i po porodzie. Ta wstydliwa dolegliwość pojawiać się może u kobiet w okresie menopauzy, a przyczyną tego mogą być niedobory hormonalne. Metoda ta stosowana jest również jako terapia przed i po zabiegach operacyjnych. Polega na fizjoterapii nad kobietami przed i w trakcie ciąży i po porodzie. Można ją wykorzystywać w przypadku zaburzeń proktologicznych.

Rehabilitacja dla kobiet w ciąży – w czym pomaga?

Tego rodzaju działania mogą szczególnie pomóc kobietom w ciąży. Wiele kobiet będących przyszłymi mamami nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest właściwe przygotowanie ciała przed porodem. Działania rehabilitacyjne w ciąży mogą pomóc przygotować ciało co ciąży, zapobiegać dysfunkcji mięśni dna miednicy, a także przygotować ciało do porodu oraz utrzymać prawidłową postawę do końca ciąży i po niej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *