fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
HOBBYPORADYWOLNY CZAS

Jak zacząć przygodę z bieganiem?

Bieganie w naszym kraju zrobiło się co raz bardziej popularne – cały czas słyszymy o organizowanych w dużych miastach maratonach a codziennym widokiem dla nas są parki oblężone przez biegaczy. Duża grupa ludzi dopiero zaczyna zabawę ze zdrowym trybem życia, bieganiem oraz ćwiczeniami ruchowymi. Jak się za to zabrać?

  • Plan treningowy
    Musimy zastanowić się ile czasu możemy przeznaczyć na trening, czy możemy pozwolić sobie na godzinę ćwiczeń każdego dnia czy znajdziemy czas tylko w kilka dni w tygodniu. Zależnie od częstotliwości treningów, zmienia się także ich intensywność. Jeżeli sami chcemy zacząć biegać, należy przede wszystkim stopniowo dawkować odległości oraz tempo biegu, nie należy forsować się by nie nabawić się kontuzji. Polecam skorzystać z usług trenera personalnego by zaplanował dla nas odpowiednie treningi by mieć pewność że wszystko robimy dobrze i w odpowiednich ilościach.
  • Dieta
    Jeżeli naprawdę chcemy zmienić swój styl życia i zacząć być wysportowanymi musimy zrezygnować z wielu rzeczy. Wszelkie używki nie wpływają dobrze na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto ograniczyć także spożywanie słodyczy, Fast foodów i innych niezdrowych rzeczy. Jest to chyba jeden z trudniejszych kroków w naszej zmianie, lecz przynosi on duże efekty. Jeżeli planujemy przejść na dietę nie warto wierzyć we wszystkie porady internetowe i diety cud, tylko skorzystać z porady wykwalifikowanego dietetyka.
  • Ekwipunek
    Nie trzeba wydawać majątku by dobrze się wyposażyć. Wystarczy nam wygodny i przewiewny strój, kilka akcesoriów takich jak etui do telefonu na ramię oraz dobre buty. Buty są najważniejszym elementem naszego ubioru. Dobre buty zapewniają nam komfort treningu, zmniejsza ryzyko kontuzji oraz zmniejsza ból wynikający z dawnych zaniedbań naszej sprawności fizycznej. Przy wyborze butów nie należy kierować się kosmicznymi nazwami które po prostu są chwytami marketingowymi, wybierać należy buty ze względu na wagę oraz podeszwę. Warto też wybrać buty trochę większe aby palec u stopy miał swobodę ruchu. W dobre buty do biegania można zaopatrzyć się w każdym sklepie np. takim jak Takemore – levné boty, nie tylko specjalistycznym.

W całej tej pogodni za świetną sylwetką, kondycją oraz samopoczuciem należy pamiętać o zdrowym rozsądku. Nie należy przeciążać się tylko po to by pobić rekord podczas pierwszego tygodnia biegania, nie głodzić się ponieważ kalkulator internetowy wykazał nam za duże BMI ani nie wydawać majątku na ekwipunek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *