fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
MODASTYL

Broszka – zapomniana biżuteria

Broszka ozdoba kojarzona z elegancją, kobietami z nobliwych rodów, hrabiankami, szykownymi paniami oraz ze starszymi kobietami czy naszymi babciami. Rodzaj biżuterii, którym można pochwalić się przy każdej okazji, zaznaczając tym samym swoją osobowość. Nieco zapomniana, ale czy słusznie? Dzisiejsze kobiety kochają bawić się modą, a broszka doskonale się do tego nadaje.

 

Modna czy nie?

Oczywiście, że broszka jest nadal bardzo modna. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest biżuterią ponadczasową. Gwiazdy filmowe czy znane osobistości już od dawna dopinały ją do swoich stylizacji, doceniając w ten sposób ten niewielki, ale jakże gustowny dodatek.

 

Bardzo istotnym jest możliwość wyboru modelu tradycyjnego czy też nowoczesnego. Tradycyjny model wykonany jest zazwyczaj z metalu szlachetnego i błyskotek, np. broszka z kamieniem naturalnym, a nowoczesny z filcu, dzianiny lub innych różnych materiałów.

 

Jak i do czego nosimy broszki?

 

Aby rozmawiać o tym, jak je nosić, warto wspomnieć o mitach dotyczących tej fantastycznej biżuterii. Przede wszystkim fałszem jest, że broszki noszą tylko kobiety dojrzałe czy w podeszłym wieku. Jest to mylne skojarzenie, ponieważ broszki mogą nosić także młode kobiety. Mitem jest również to, że broszka stanowi zimowy dodatek do kurtek, swetrów czy płaszczy z grubych tkanin. Jest to bzdura. Broszki równie dobrze wyglądają przypięte do wiosennych kurtek czy lekkich tkanin.

 

Broszki zarówno te tradycyjne, jak i nowoczesne pasują do każdego typu figury i każdej stylizacji. Jedna zasada, którą warto pamiętać: przy dużym biuście nie nosimy masywnych broszek. W takim przypadku sprawdzają się skromniejsze wersje tej biżuterii.

I jeszcze jedna ważna sprawa. Otóż broszki nie łączymy z inną biżuterią! To bardzo charakterystyczny dodatek, który nie wymaga konkurencji. Jeśli decydujesz się ją założyć, to zrezygnuj z innych dodatków.