fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
DOMPORADY

Zwierzę w domu

Posiadanie zwierzęcia daje wiele radości. Przygotowanie mieszkania na zamieszkanie zwierząt zależy od tego, jakie zwierzątko zamierzamy przygarnąć. Jeżeli nowym domownikiem ma stać się pies lub kot, to potrzebne są większe przygotowania niż w przypadku przygarnięcia świnki morskiej, chomika, czy królika. Gryzoniowi wystarczy duża klatka, poidełko, drewniany domek w klatce do schowania się oraz pochowanie kabli, jeżeli chcemy go wypuścić na podłogę i pozatykanie dziur, w które mógłby wejść. Większych przygotowań wymaga pies i kot.

Łatwa do czyszczenia podłoga

Pojawienie się w domu zwierzęcia oznacza, że trzeba się liczyć z tym, że w okresie przystosowawczym zwierzę może znaczyć swój teren moczem lub podobny sposób odreagowywać stres. Idealna podłoga powinna być łatwa do czyszczenia, np.: gres, płytki lub twarde gatunki drewna. Nie najlepszym pomysłem jest w przypadku posiadania zwierzęcia podłoga z lakierowanego kamienia, ponieważ jest mniej odporna na kwasy. Podłoga nie powinna być śliska – pies może tracić równowagę i mieć problemy ze stawami. Wykładzina absorbuje zapachy, gromadzi sierść, a zwierzę zahacza o nią pazurami.

Koniecznie sprawdź także buduje-remontuje.pl oraz ABC Dekoracji, aby znaleźć ciekawe inspiracje.

Zwierzęce zwyczaje

Psy i koty lubią wylegiwać się na kanapie i fotelach. Znakomite będą meble wypoczynkowe wykonane z alcantara i mikrofibry, które są łatwe w czyszczeniu i nie widać na nich uszkodzeń spowodowanych pazurami zwierząt. Kanapę lub fotel można przykryć narzutą lub dekoracyjnym kocem. Kot nie będzie drapał mebli, jeżeli kupimy drapak. Koty lubią wylegiwać się na szafkach lub w szufladach. W sklepach zoologicznych można kupić specjalne preparaty, które odstraszają zwierzęta z mebli. Nie szkodzą zwierzętom.

Legowisko – miejsce dla psa lub kota

Zwierzę powinno mieć własne legowisko. W każdym sklepie zoologicznym dostępne są legowiska dla zwierząt. Należy je dobierać do wielkości zwierzęcia. Jeżeli pupil polubi legowisko, to jest szansa, że meble nie będą zniszczone.

W ofercie sklepów zoologicznych dostępne są meble dla zwierząt, które polecane są dla czworonożnych przyjaciół po zabiegach chirurgicznych lub cierpiących na zapalenie stawów. Są estetycznie wykonane, więc mogą być położone także w pokoju.