fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
URODA

Sprawdzone sposoby, aby uniknąć rozstępów w ciąży

Okres ciąży to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu kobiety. Obserwowanie, jak rośnie dziecko w brzuchu oraz wyczekiwanie na jego przyjście na świat to niezapomniane uczucie dla każdej przyszłej mamy. Wraz z rośnięciem dziecka, zachodzą również spore zmiany w ciele kobiety. Niestety, nie wszystkie dodają kobiecie uroku, a nawet zostają jeszcze na długi czas po urodzeniu dziecka. Szczególnie uporczywe dla kobiet są rozstępy w ciąży, o których warto dowiedzieć się nieco więcej już na początku tego wyjątkowego okresu w życiu kobiety, aby cieszyć się szybkim powrotem do formy po porodzie.

Czym są rozstępy?

Rozstępy to nic innego, jak blizny w postaci wrzecionowatej, które powstają na powierzchni skóry. Wskutek nagłego i nadmiernego rozciągania skóry, dochodzi do zerwania włókien elastynowych i kolagenowych. Dlatego problem ten najczęściej dotyczy osób, które nagle przytyły lub kobiet w ciąży, jak również młodzieży w okresie dojrzewania.

Rozstępy podczas ciąży nie są koniecznością!

Rozstępy w ciąży to nagminny problem, z którym nie radzi sobie wiele kobiet. Przybieranie na wadze, zmiana sylwetki oraz burza hormonalna, jaka towarzyszy kobiecie w tym wyjątkowym okresie, przyczynia się również do zmian w strukturze skóry ciężarnej. Tymczasem odpowiednia pielęgnacja skóry już od początku ciąży, zanim pojawią się rozstępy, może znacznie zmniejszyć, a nawet całkowicie zapobiec powstawaniu tych nieestetycznych blizn.

Jak uniknąć rozstępów?

Problem z rozstępami w ciąży nie musi towarzyszyć każdej ciężarnej – wystarczy jeden, najprostszy sposób, czyli odpowiednia pielęgnacja skóry. Gdy tylko poczujemy uporczywe swędzenie oraz szczypanie w miejscach lub zauważymy szczególne napięcie i zaczerwienienie, warto sięgnąć po odpowiednie środki do pielęgnacji przeznaczone dla skóry narażonej na rozstępy. Drogeryjne półki uginają się od preparatów przeznaczonych dla kobiet w ciąży oraz tych, które zmagają się z rozstępami. Tymczasem można sobie poradzić z tym uporczywym i nieestetycznym problemem za pomocą prostych i o wiele tańszych sposobów.

Oliwka nie tylko dla niemowląt!

Oliwka w żelu JOHNSON’S® w ciąży to świetny sposób na utrzymanie skóry nie tylko maluszka, ale również dorosłych, w dobrej kondycji. Skutecznie zapobiegnie powstawaniu blizn, jednocześnie będąc przyjazną do portfela. Oliwka w żelu JOHNSON’S® w ciąży to odpowiedź na problemy wszystkich ciężarnych kobiet, ale warto pamiętać o jednej, złotej zasadzie – lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego warto włączyć oliwkę do codziennej pielęgnacji brzuszka i pozostałych, problematycznych części ciała (uda, piersi, pośladki), jeszcze zanim pojawią się nieestetyczne zmiany.

Sprawdzone oliwki znajdziesz na www.johnsonsbaby.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *