fbpx
Loading...
URODAZDROWIE

Nowoczesne zagęszczanie włosów – odzyskaj radość życia!

Systemy włosów mogą być atrakcyjną alternatywą dla sztampowych peruk lub inwazyjnej transplantacji mieszków włosowych. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w spersonalizowane systemy włosów i raz na zawsze uporać się z problemem niekompletnej fryzury.

Nie tylko elegancja

Przerzedzone włosy pozbawione objętości, nieestetyczne prześwity, łysienie plackowate i inne patologiczne rodzaje wypadania włosów mogą być źródłem wielu zmartwień. Problem nadmiernej utraty włosów nie ogranicza się tylko do niezadowolenia ze swojego wyglądu. Konsekwencje przerzedzenia fryzury mogą być znacznie poważniejsze – dyskomfort, niska samoocena, alienacja, brak przebojowości w życiu prywatnym i zawodowym, stany lękowe, a w konsekwencji nawet depresja lub inne zaburzenia afektywne. Wszystkim osobom borykającym się z wyzwaniem wypadających pasm z wielką radością oznajmiamy, że powrót do normalnego funkcjonowania nigdy nie był bliżej. Wyjść z trudnej sytuacji pomogą już nie tylko peruki naturalne i peruki syntetyczne, ale również systemy włosów. Co kryje się pod tą nazwą? Dla kogo kierowane jest nowoczesne rozwiązanie?

Systemy włosów a peruki syntetyczne i naturalne – podstawowe różnice

Jeszcze do niedawna jedynym środkiem pozwalającym na zniwelowanie przykrych skutków wypadania włosów były peruki syntetyczne oraz naturalne. Tego typu produkty określić można jako nakrycie głowy zastępujące utracone włosy. Producenci peruk oferują modele wykonane z dziewiczych włosów ludzkich albo materiału syntetycznego. Peruki naturalne i syntetyczne różnią się od siebie przede wszystkim estetyką, ceną oraz sposobem pielęgnacji. O ile osoby posiadające peruki naturalne mogły pozwolić sobie na większą swobodę i nieco eksperymentować z włosami, o tyle posiadacze tańszych wersji ze sztucznego włosia nie mogli zmieniać kształtu fryzury. Mimo tego, że wysokiej jakości peruki cenionych producentów nie rzucają się w oczy i wiernie imitują naturalne pukle, ich użytkowanie niesie z sobą pewne ograniczenia. Osoby pragnące czuć się w pełni komfortowo niezależnie od okoliczności, z pewnością zainteresują systemy włosów.

Systemy włosów są rewolucyjną metodą zagęszczania pasm. Niechirurgiczny, w pełni bezpieczny zabieg polega na wszczepianiu włosów naturalnego lub sztucznego pochodzenia w specjalną bazę akrylową imitującą skórę. Baza przytwierdzana jest do skalpu w wybranych miejscach w taki sposób, aby całkowicie zlewała się ze skórą. Co ważne, systemy włosów nie muszą przykrywać całej głowy, ale mogą jedynie uzupełniać miejscowe braki. W przeciwieństwie do peruk, systemy wykonywane są na potrzeby konkretnego klienta. Dzięki starannemu dopasowaniu bazy do kształtu głowy i dobraniu odpowiedniego rodzaju włosów uzyskany efekt jest maksymalnie naturalny, a wizja zsunięcia się peruki przestaje spędzać sen z powiek. Co ciekawe, aby przywrócić pasmom świeżość, nie trzeba ściągać ich z głowy. System może służyć nawet około roku, bez konieczności jego regeneracji.

Rozważając zagęszczenie włosów, warto mieć świadomość, że inwestycja w system jest bardziej kosztowna niż zakup peruki naturalnej, a czas oczekiwania na zagęszczenie wynosi nierzadko nawet kilka miesięcy. Jednak osoby, które zdecydowały się na ten krok, podkreślają, że niedogodności związane z zagęszczaniem są znikome w porównaniu z odzyskanym komfortem i pewnością siebie.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu zagęszczania włosów systemem

Eksperci zajmujący się profesjonalnym przedłużaniem włosów zwracają uwagę na przeciwwskazania uniemożliwiające wykonanie zagęszczania metodą systemową. Zanim przywrócisz swojej fryzurze utraconą objętość, konieczne będzie wyleczenie wszelkich zmian skórnych na głowie. Osoby zmagające się z grzybicą, łuszczycą, podrażnieniami czy nawet łupieżem będą zmuszone przesunąć zabieg do momentu, aż skalp zostanie całkowicie wyleczony.

Nowoczesne „peruki” – Katowice i Kraków

Niezależnie od tego, czy chcesz wyposażyć się w wysokiej jakości perukę naturalną albo syntetyczną, czy decydujesz się na inwestycję w innowacyjny system włosów, ufaj jedynie wysokiej klasy specjalistom. Salony peruk i systemów włosów w Krakowie i Katowicach słyną z wysokiej jakości wyrobów dla osób, które borykają się z kłopotem wypadających włosów. Tak peruki, jak i systemy powinny być idealnie dopasowane do głowy, kształtu twarzy i typu urody. Oddając się w ręce pracowników renomowanych salonów wyznaczających trendy na polskim rynku wyrobów perukarskich, masz pewność, że nowa fryzura będzie prezentować się naturalnie, co będzie miało przełożenie na komfort codziennego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *