fbpx
Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=stylowybyt.pl%2Fde%2Frodzaje-kamieni-ogrodowych%2F&data=2018-09-03&tytul=Rodzaje kamieni ogrodowych): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/greatmag/header.php on line 24
Loading...
PORADYWOLNY CZAS

Rodzaje kamieni ogrodowych

Posiadasz dużą wolną przestrzeń przed swoim domem i zastanawiasz się jak, można ją zagospodarować? Pewnie już nie raz widziałeś czy słyszałeś o wypełnieniu takiej przestrzeni kamieniami ogrodowymi. To one w dużej części nadają piękno otoczeniu. Kamień zawsze będzie ładnie wyglądał w Twoim ogrodzie i nigdy Ci się nie znudzi.

Możemy ich użyć do:

  • aranżacji ogrodowych,

  • obkładania oczek wodnych,

  • tworzenia ogrodów skalnych.

Kamienie ogrodowe różnią się od siebie pod względem zastosowania, rodzaju, wielkości oraz koloru.

Do najczęściej używanych i najbardziej popularnych kamieni należą otoczaki. Charakteryzują się tym, iż są stosunkowo nieduże i gładkie. Nadają się przy budowie oczek wodnych. Częstym zastosowaniem takiego otoczaka jest wyłożenie powierzchni pod drzewkami ozdobnymi, a w połączeniu z obrzeżami świetnie skomponują się z otoczeniem, nadając uroku Waszemu ogrodowi.

Dużym zainteresowaniem cieszy się również grys, który jest kamieniem ozdobnym i bardzo dekoracyjnym. Idealnie nadaje się na ścieżki, jak również do utwardzenia podjazdu. Powierzchnie wyłożone tymi kamieniami są stabilne, gdyż ten kamień posiada nieregularny i ostry kształt. Co sprawia, że łatwo się klinują. Grys jako kamień zaliczany jest do kruszyw łamanych. Do stworzenia ładnego tła dla roślin – możemy nim obsypać rabaty.

Kolejny rodzaj kamieni to bryły szklane. Tworzą one idealną dekorację waszego ogrodu. Aby otrzymać idealny efekt, można połączyć ja z diodami led. Taka ozdoba zrobiona z brył szklanych będzie idealnie się komponowała na trawniku, pod drzewami czy oczku wodnym. Inny rodzaj brył szklanych to tzw. kamień do gabiorów- nadaje się idealnie do koszy ozdobnych bądź jako doniczki do kwiatów.

Przy wykończeniach domów czy płotów, swoje zastosowanie znalazł łupek kamienny. Jest to płaski kamień, który można wprowadzać przy oczkach wodnych – najczęściej używany przy małych przyogrodowych wodospadach. Używany jest też często do utwardzenia ścieżek w ogrodzie oraz aranżowania kompozycji z roślinnością skalną. Dzięki różnym rodzajom brył ogrodowych możemy stworzyć swój własny ogród marzeń.

Jesteśmy grupą zapalonych lifestylem specjalistów, którzy pragną Cię zarazić fajnym stylem i ułatwić życie niecodziennymi poradami. Nasze artykuły są unikalne oraz wartościowe.
Redakcja
Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert