fbpx
Reklama facebook Zachodniopomorskie - www.codeengineers.com opinie - Prowadzenie fanpage Zachodniopomorskie
pokoje kołobrzeg yahs opinie Oddajemy gościom do dyspozycji swój ogród z miejscem do grillowania a także bezpłatny parking dla samochodów. Dom Gościnny „Tador” - tańcu a luksusowe noclegi w Kołobrzegu. Do dyspozycji jest oddajemy bogato wyposażone, komfortowe pokoje 2-3 osobowe (na życzenie możliwość dostawki) z łazienkami, telewizorem, czajnikiem bezprzewodowym, naczyniami i sprzętem plażowym. Na parterze do dyspozycji gości łatwa jest wielka kuchnia, i na czołowym piętrze dodatkowo aneks kuchenny. W środku działa bezprzewodowy internet wi-fi, dostępny całodobowo bez dodatkowych opłat. Nasz środek wyróżnia optymalna lokalizacja – zachodnia większość miasta, blisko pięknego, zielonego parku i morskiej plaży (250 m.), w niedalekiej długości od magazynów oraz układu restauracyjnego. Więcej na placu ośrodka są Państwo możliwość zrelaksowania się w parku, czy napalenia wieczornego grilla. Nasz personel jednak była się aby Twój wypoczynek zachodził właśnie kiedy sobie wymarzyłeś, oraz wszystko w pięknej i przyjaznej atmosferze – co roku przesyłają do nas zadowoleni Użytkownicy, zostań jedynym z nich! Postaci na płaskie, komfortowe znaczenie w drogim nadmorskim kurorcie.
Akcesoria do domu są przydatnymi drobiazgami, które kupisz w naszym sklepie internetowym w przystępnych cenach. Sprawdź akcesoria do domu https://shopcode.pl/kategoria-produktu/dom-i-ogrod/ Akcesoria domowe ubogacają każe gospodarstwo domowe i pełnią wiele pożytecznych funkcji. U nas z pewnością znajdziesz coś dla siebie.      sex w ubraniu
Loading...
MOTORYZACJA

Ciekawostki o prawie jazdy

Prawo jazdy jest dokumentem powszechnym, choć w każdym państwie jest nieco inny wzór tego dokumentu. Według definicji – prawo jazdy to dokument wydany przed odpowiednie organy samorządowe lub państwowe, potwierdzający uprawnienia posiadacza do kierowania pojazdem silnikowym.

Pierwszy dokument prawa jazdy

Prawo jazdy ma swoją długą historię, która rozpoczęła się w 1888 roku. Zostało wystawione dla Karla Benza. Mieszkańcy Mannheim na hałas i zapach, jaki roztaczał motorwagen i otrzymał pisemną zgodę o Wielkiego Księcia Badenii na poruszanie się pojazdem po drogach publicznych. Jako pierwsza powszechne prawo jazdy wprowadziła brytyjska ustawa o pojazdach silnikowych w 1903 roku. Aby uzyskać taki dokument, kierowca musiał mieć co najmniej 17 lat. Dokument dawał posiadaczowi „wolność drogi”, czyli możliwość jazdy z prędkością do 32 km/h. Obowiązkowe prawo jazdy wprowadzono w 1934 roku.

Unijne prawo jazdy

Unia Europejska od lat dąży do ujednolicenia prawa w zakresie obszarów ważnych dla mieszkańców wszystkich krajów. W 2006 roku Parlament Europejski przyjął dyrektywę, która ujednoliciła wzór tego dokumentu we wszystkich krajach członkowskich. W Polsce nowe prawo jazdy wprowadzono w 2011 roku. Od tej pory osoby, które ukończą kurs prawa jazdy i złożą pozytywnie egzamin, otrzymują prawo jazdy zgodne ze wzorem europejskim.

Okres ważności prawa jazdy

Osoby zdające prawo jazdy Gdańsk muszą wiedzieć, że nie jest to dokument wydawany bezterminowo. Prawo jazdy jest ważne przez okres 15 lat. Po upływie tego czasu trzeba je wymienić, ale nie oznacza to konieczności ponownego nabywania uprawnień do kierowania pojazdami silnikowymi, czyli zdawania egzaminu. Dokumenty wydane przed 19 stycznia 2013 roku są ważne do 2033 roku. Inna sytuacja jest, kiedy następuje utrata prawa jazdy z powodu jazdy pod wpływem alkoholu lub innego poważnego wykroczenia drogowego. Wtedy los prawa jazdy zależy od wyroku sądowego. Osoby, który zdały egzamin na prawo jazdy kat B Gdańsk po 4 marca 2019 roku, otrzymują dokument bez adresu zameldowania. Zmiana ma na celu ujednolicenie wyglądu dowodu osobistego i prawa jazdy. Brak adresu stałego pobytu ma ważną zaletę – nie trzeba wymieniać dokumentu z powodu przeprowadzki.

Wygląd prawa jazdy

Prawo jazdy kierowców pochodzących z krajów unijnych mają takie same dane dotyczące kierowcy. Prawo jazdy ma wielkość karty kredytowej i jest zatopione przezroczystym plastiku. Jego konstrukcja utrudnia podrobienie oraz zapobiega zniszczeniu.

Od wielu lat liczba osób, które chcą otrzymać prawo jazdy rośnie. Wzrasta też ilość kupowanych w regionie samochodów, zarówno nowych i używanych. Kierowcy trochę narzekają na ciągle zmieniające się wzory prawa jazdy, ale rozumieją, że jest to konieczne ze względów bezpieczeństwa dokumentów i zabezpieczenia danych kierowców. Zmiany w wyglądzie prawa jazdy wprowadzane są stopniowo i nie trzeba często wymieniać dokumentu. Prawo jazdy wydawane bezterminowo było wygodniejsze dla kierowców, ale zbyt łatwo było je podrobić.

Artykuł powstał we współpracy z Portal Motoryzacyjny