fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
Bez kategorii

Asus Serwis Warszawa

Nasz domowy komputer czy też laptop, to sprzęt, bez którego ciężko nam się obejść podczas codziennego funkcjonowania. Informacje, praca, rozrywka, nauka – wszystkie te czynności mają dzisiaj mniejszy lub większy związek z korzystaniem z komputerów. Trzeba więc przyznać, że jest to sprzęt, który musi działać bez zarzutu. Z czasem jednak każdy laptop stanie się wolniejszy, zacznie się nagrzewać i szwankować, w takiej sytuacji może pomóc gruntowne czyszczenie komputera z kurzu i brudu – jak zrobić to bezpiecznie?

 

Czyszczenie komputera krok po kroku

 

Jeśli udało Ci się już zdjąć obudowę, pierwszym co powinieneś zrobić jest dotknięcie zasilacza – dzięki temu zniwelujesz ryzyko utworzenia skoku napięcia przy dotknięciu bezpiecznika. Teraz pora na wyjęcie radiatora – najczęściej jest on mocowany na zaczepy, a po ich odpięciu bez przeszkód wydostaniesz go z płyty głównej, a następnie bezpiecznie odkurzysz. Przy pomocy wacika, zdejmij zalegającą pastę termoprzewodzącą z procesora i nałóż nową porcję – teraz możesz spokojnie założyć radiator. Twój komputer powinien zdecydowanie ostygnąć i chodzić szybciej.

 

Jak widzicie, przy pracy ze sprzętem komputerowym, nawet proste czynności wymagają skupienia i dokładności, dlatego jeśli nie jesteście pewni swoich umiejętności, zdajcie się na specjalistów – Asus Serwis Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *