Peelingi do twarzy zawierają w sobie enzymy roślinne, mające na celu złuszczać martwy naskórek, wygładzać skórę i odżywiać ją. Pośród produktów kosmetycznych znajdujemy różne ich rodzaje. Interesujący jest peeling enzymatyczny, na który mogą sobie pozwolić osoby zmagające się z cerą naczynkową.
Peeling enzymatyczny działa na takiej samej zasadzie, jak każdego rodzaju inny peeling. Jest jednak zdecydowanie łagodniejszy, bo nie zawiera w sobie drobinek ostro trących skórę. Cienka skóra naczynkowa mimo wszystko wymaga złuszczania i również odżywienia, poza tym pielęgnacji chroniącej ją przed czynnikami zewnętrznymi, jak i zapobiegającej rozwojowi schorzeń skórnych.
Peeling enzymatyczny złuszcza naskórek, rozpuszczając połączenia pomiędzy komórkami warstwy rogowej, które występują w naskórku. Złuszczające działanie jest możliwe dzięki zawartości papainy i bromelainy – enzymów roślinnych. Można liczyć na wygładzoną skórę, ale i lepszy jej koloryt. Ponadto peeling enzymatyczny jest wygodny w zastosowaniu, bo swoją postacią przypomina maseczki do twarzy. Poza tym można liczyć na otwarcie się porów, dzięki czemu substancje aktywne z kosmetyków lepiej się wchłaniają i efektywniej działają względem skóry.
Pośród peelingów enzymatycznych znajdujemy nie tylko te, które nadają się do cery naczynkowej. Z powodzeniem znajdziemy peelingi idealne do cery suchej, jak i tłustej, a także mieszanej. Dobór takiego kosmetyku do rodzaju skóry jest kluczowym, by osiągnąć pożądane efekty.
- Zarządzanie wynajmem mieszkań w Warszawie – kluczowe wskazówki i wyjątki rynkowe - 25 września 2023
- Domki w Rowach – doskonałe miejsce na wakacje nad Bałtykiem - 20 września 2023
- Uprawnienia SEP – klucz do bezpiecznej i efektywnej pracy - 18 września 2023