fbpx
Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=stylowybyt.pl%2Fde%2Fpojemnik-na-mocz-niezbedny-przy-badaniach%2F&data=2018-03-21&tytul=Pojemnik na mocz: niezbędny przy badaniach): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/greatmag/header.php on line 24
Loading...
PORADY

Pojemnik na mocz: niezbędny przy badaniach

Pojemnik na mocz jest niezbędny, jeśli lekarz zlecił nam analizę ogólną moczu. Wyniki badania są jednym z czynników dających podstawę do dalszej diagnostyki. Jeśli specjalista podejrzewa jakieś schorzenie, najczęściej kieruje pacjenta na morfologię i właśnie analizę moczu. Jak przygotować się do takiego badania i na co zwrócić uwagę?

Pojemnik na mocz: najważniejsze cechy

Pojemniki na mocz są niewielkie – laboranci nie potrzebują dużych próbek do poprawnego przeprowadzenia analizy. Dzięki małym wymiarom (na ogół pojemnik ma pojemność 120 ml) można go bez problemu transportować w małej torebce, dzięki czemu badany jest w stanie uniknąć niezręcznych sytuacji. Wieczko pojemnika jest wykonana w taki sposób, by niemożliwe było przypadkowe odkręcenie i wylanie zawartości. Bez względu na to warto transportować pojemnik na mocz w dodatkowej osłonie. Uwaga – nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że przed oddaniem napełnionego pojemnika do laboratorium należy go czytelnie podpisać imieniem i nazwiskiem; warto także dodać datę.

Pojemnik na mocz: postępowanie

Zazwyczaj lekarze wyjaśniają dokładnie pacjentom, jak powinni postępować przy oddawaniu moczu do pojemnika. Ważne, by próbka była oddana rano, po uprzednim umyciu się (najlepiej zwykłą wodą i mydłem); do pojemnika powinien trafić środkowy strumień moczu. W niektórych sytuacjach (np. tuż przed, po lub w trakcie menstruacji) nie można oddawać moczu do badań. Pojemnik na mocz można kupić w aptece lub laboratorium.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.