fbpx
https://codeengineers.com/pl/definition/52-x-1-x-x/Exact-match-anchor-dla-startupow
Chcesz dotrzeć do większej ilości osób? Zapewniamy szeroką reklamę na facebooku w Opolskie. - Reklama facebook Opolskie - http://www.codeengineers.com/facebook/p16__obsluga_facebook_fanpage_opole_prowadzenie_zakladanie_reklamy_opolskie.html
naprawa auta po wypadku Warszawa http://domain435.webnode.com/naprawa-auta-po-wypadku-warszawa/ Każda nasza naprawa otrzymuje gwarancję, jak również jest udokumentowana i potwierdzona na pismie dla klienta. Naprawa auta po wypadku to poważna kwestia. Nie warto ryzykować – zdecyduj się na profesjonalny serwis i zyskaj pewność fachowej usługi, szybkiej realizacji i korzystnej ceny – Altmot Warszawa.
tanie kurtki męskie http://myfash.pl/index.php/2020/03/30/tanie-kurtki-meskie-kurtki-dla-kazdego-mezczyzny/ Tanie kurtki męskie z dostawą do domu - zapraszamy! Twój mężczyzna nie lubi marznąć? Mamy coś dla niego. Ciepłe i tanie kurtki męskie, przy tym eleganckie i stylowe. Zajrzyj na Lulany i wybierz coś dla niego. Niech więcej nie marznie! Zapraszamy!          https://lulany.pl/kurtki-puchowe/     Rączki do motocykla 22MM kierownica do HONDA cbr f4 cbr 650f cbr250r vtx 1300 nc 750x st1100 cb 750 cb750 cb 600 hornet fmx 650     bachelor schreiben
Loading...
DOMPORADY

Zwierzę w domu

Posiadanie zwierzęcia daje wiele radości. Przygotowanie mieszkania na zamieszkanie zwierząt zależy od tego, jakie zwierzątko zamierzamy przygarnąć. Jeżeli nowym domownikiem ma stać się pies lub kot, to potrzebne są większe przygotowania niż w przypadku przygarnięcia świnki morskiej, chomika, czy królika. Gryzoniowi wystarczy duża klatka, poidełko, drewniany domek w klatce do schowania się oraz pochowanie kabli, jeżeli chcemy go wypuścić na podłogę i pozatykanie dziur, w które mógłby wejść. Większych przygotowań wymaga pies i kot.

Łatwa do czyszczenia podłoga

Pojawienie się w domu zwierzęcia oznacza, że trzeba się liczyć z tym, że w okresie przystosowawczym zwierzę może znaczyć swój teren moczem lub podobny sposób odreagowywać stres. Idealna podłoga powinna być łatwa do czyszczenia, np.: gres, płytki lub twarde gatunki drewna. Nie najlepszym pomysłem jest w przypadku posiadania zwierzęcia podłoga z lakierowanego kamienia, ponieważ jest mniej odporna na kwasy. Podłoga nie powinna być śliska – pies może tracić równowagę i mieć problemy ze stawami. Wykładzina absorbuje zapachy, gromadzi sierść, a zwierzę zahacza o nią pazurami.

Koniecznie sprawdź także buduje-remontuje.pl oraz ABC Dekoracji, aby znaleźć ciekawe inspiracje.

Zwierzęce zwyczaje

Psy i koty lubią wylegiwać się na kanapie i fotelach. Znakomite będą meble wypoczynkowe wykonane z alcantara i mikrofibry, które są łatwe w czyszczeniu i nie widać na nich uszkodzeń spowodowanych pazurami zwierząt. Kanapę lub fotel można przykryć narzutą lub dekoracyjnym kocem. Kot nie będzie drapał mebli, jeżeli kupimy drapak. Koty lubią wylegiwać się na szafkach lub w szufladach. W sklepach zoologicznych można kupić specjalne preparaty, które odstraszają zwierzęta z mebli. Nie szkodzą zwierzętom.

Legowisko – miejsce dla psa lub kota

Zwierzę powinno mieć własne legowisko. W każdym sklepie zoologicznym dostępne są legowiska dla zwierząt. Należy je dobierać do wielkości zwierzęcia. Jeżeli pupil polubi legowisko, to jest szansa, że meble nie będą zniszczone.

W ofercie sklepów zoologicznych dostępne są meble dla zwierząt, które polecane są dla czworonożnych przyjaciół po zabiegach chirurgicznych lub cierpiących na zapalenie stawów. Są estetycznie wykonane, więc mogą być położone także w pokoju.