fbpx
Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=stylowybyt.pl%2Fzatoki-leki-jak-leczyc-zatoki%2F&data=2018-03-15&tytul=Zatoki leki: jak leczyć zatoki?): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/greatmag/header.php on line 24
Loading...
PORADY

Zatoki leki: jak leczyć zatoki?

Zatkane zatoki to problem wielu osób; to niezwykle uciążliwa dolegliwość, która bywa także pierwszym sygnałem rozwijającej się infekcji. Zapaleniu zatok towarzyszą zazwyczaj również inne objawy, takie jak ból, gorączka czy katar. Istnieje jednak wiele skutecznych środków, które pozwolą na zminimalizowanie objawów.

Zapalenie zatok: przyczyny

Najczęstszą przyczyną zapalenia zatok są infekcje wirusowe; wtedy mamy na ogół do czynienia z łagodnym zapaleniem zatok. Należy jednocześnie pamiętać, że w niektórzy ludzie cierpią na nawracające zapalenie zatok; przyczyna problemu leży na ogół w nieprawidłowym kształcie przegrody nosowej czy przeroście migdałków podniebiennych. Na powracające zapalenie zatok narażone są również osoby przebywające dużo czasu na zanieczyszczonym powietrzu lub palące papierosy (upośledza to ruch rzęsek, które znajdują się w jamie nosowej i przemieszczają śluz dalej wraz z zanieczyszczeniami).

Jak walczyć z zapaleniem zatok?

Zatoki leki – popularność tej frazy świadczy o skali problemu. Mnóstwo osób szuka najskuteczniejszych preparatów i domowych sposobów mogących pomóc w walce ze schorzeniem. Jedną z naturalnych metod jest irygacja, czyli płukanie zatok; w aptekach można kupić nawet gotowe roztwory przeznaczone do tego celu. Jeśli infekcja ma podłoże bakteryjne, lekarz zazwyczaj przepisuje pacjentowi antybiotyki. W przypadku nawracającego zapalenia zatok (ze względu na wady anatomiczne) konieczne może okazać się leczenie operacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *