fbpx
https://codeengineers.com/pl/shop/2/artykuly-sponsorowane-SEO-portale-partnerow?search=Biznas
tanie plecaki szkolne - https://maniolo.pl/plecaki-szkolne/ - Tanie plecaki szkolne zostały dodane na naszej stronie z myślą o rodzicach, którzy nie chcą przepłacać za akcesoria szkolne. Zobacz więcej na naszej stronie!
https://www.linkedin.com/posts/excor-poland_corrosion-vci-oilgas-activity-6551399112930144256-PqbZ zabezpieczenie przed korozją minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-301
odzież ciążowa z chin lulany.pl opinie Lulany.pl - odzież ciążowa z Chin bez wychodzenia z domu, zapraszamy. Będąc w ciąży nie musisz wydawać majątku na drogie, specjalne ubrania przeznaczone dla kobiet w ciąży. Wybierz odzież ciążową z Chin – ta sama jakość za mniejsze pieniądze. Zapraszamy!          posnet ergo
Loading...
EDUKACJA

Uzyskujemy uprawnienia SEP – jak to zrobić

Uprawnienia SEP można uzyskać w bardzo prosty sposób. Wystarczy zapisać się na krótki kurs, na którym zdobędziemy niezbędną wiedzę, a po jego zakończeniu trzeba zdać egzamin. Warto wiedzieć, że informacje, które uzyskuje się na takim kursie, dostosowane są do obecnych wymagań i zmian, jakie zachodzą w dziedzinie elektryki.

Kursy na uprawnienia sepowskie organizowane są na terenie całego kraju, nie tylko w większych miastach, więc jak nie trudno się domyślić dostęp do tego typu kursów jest bardzo łatwy. Osoby, które chcą dowiedzieć się, czy w pobliżu ich miejsca zamieszkania odbywają się kursy a uprawnienia SEP, mogą sprawdzić to w Internecie, wpisując hasło uprawnienia SEP z danym miastem, np. uprawnienia SEP Łódź. Kursy SEP dostępne są również w formie szkoleń internetowych – bez wychodzenia z domu uzyskasz potrzebną wiedzę, dzięki której możesz przystąpić do egzaminu.

Szkolenia SEP są dobrym rozwiązaniem, by zwiększyć swoje kwalifikacje. Poza tym takie uprawnienia będą szansą na objęcie konkretnego stanowiska czy nawet zdobycie awansu.

Uprawnienia SEP – grupy

Każdy elektryk powinien ukończyć szkolenie SEP, by posiadać stosowne, a do tego aktualne uprawnienia. Są trzy rodzaje szkoleń SEP i są to elektryczne, energetyczne i gazowe. Posiadają one odpowiednie oznaczenia G1, G2 i G3.

Uprawnienia SEP nadaje się dla dwóch rodzajów wykonywanych prac i mają oznaczenia E i D. E oznacza eksploatację instalacji, sieci oraz urządzeń elektroenergetycznych i gazowych, natomiast D dozór.

Poza tym wyróżnia się trzy grupy uprawnień SEP – G1, G2 oraz G3 i są to odpowiednio kursy elektryczne, kursy energetyczne oraz kursy gazowe.