fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
PORADYZDROWIE

Trening siłowy – o czym trzeba pamiętać?

Bezpieczny, a zarazem skuteczny trening siłowy opiera się na kilku podstawowych zasadach. Przestrzeganie tych zaleceń z pewnością pomoże ci podnieść efektywność ćwiczeń i przyniesie lepsze rezultaty. Zasady tego rodzaju treningu przeznaczone są głównie dla osób początkujących, które chcą zacząć ćwiczyć z dodatkowym obciążeniem. Znajomość tych zasad pomoże uniknąć najczęściej popełnianych błędów, a także zapewni bezpieczeństwo i gwarantuje największą efektywność ćwiczeń.

Określ cel treningu

Ustalenie celu treningu jest pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić przed przystąpieniem do ćwiczeń. To, jaki jest cel, ma wpływ na rodzaj ćwiczeń, ich częstotliwość, a także długość trwania i obciążenie. Jeżeli cel nie jest wyznaczony, znacznie trudniej znaleźć motywację do wysiłku, a przez to nie pojawią się efekty, jakie chce się uzyskać. Trening siłowy może odbywać się, by zwiększyć swoją ogólną sprawność fizyczną. Ćwiczenia te mogą być doskonałym sposobem na wyrzeźbienie swojej sylwetki i zwiększenie masy mięśniowej. Wspomagają schudnąć, a także pomagają zwiększyć wytrzymałość siłową. Do uzyskania najlepszych efektów konieczne jest doprecyzowanie swojego celu.


Trening siłowy – dobry plan treningowy

Kolejnym krokiem, jest ustalenie planu treningowego. Ma on za zadanie pomóc zachować regularność treningów, a dzięki temu możliwe jest osiągnięcie lepszych efektów. Dodatkowo plan powinien zawierać informację o częstotliwości ćwiczeń, liczbie powtórzeń i rodzaju ćwiczeń. Ostateczny plan treningowy zależy od metody treningowej, jaką wybierzemy. Dla wielu osób najlepszym wyborem okaże się trening, który angażuje do pracy wszystkie partie mięśni, a dla innych taki, który izoluje jedną grupę mięśni.

Dopasuj obciążenie

Konieczne jest dopasowanie obciążenia, to możliwości swojego organizmu. Jest to ważna kwestia, która zapewnia większą efektywność, ale również bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń.

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
trening siłowy

Dojazd:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *