fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
URODA

Redukcja tkanki tłuszczowej lipolaserem Xante

W obecnych czasach coraz bardziej zwracamy uwagę na wygląd naszego ciała. Idealna figura powinna być szczupła, skóra gładka i bez cellulitu, a rozstępy zdecydowanie nie są mile widziane. Niestety, nie zawsze pozbycie się uporczywego tłuszczu czy innych mankamentów jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Na szczęście z roku na rok na rynku przybywa zabiegów, które skutecznie i bezboleśnie pomagają nam osiągnąć wymarzony wygląd. Jednym z nich jest laserowa redukcja tkanki tłuszczowej. Lipolaser (inaczej laser diodowy) to innowacyjne urządzenie do nieinwazyjnych, a jednocześnie bardzo skutecznych zabiegów wspomagających modelowanie sylwetki, usuwanie zbędnych kilogramów i redukcję cellulitu. Stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów chirurgii estetycznej.

Jak działa lipolaser Xante?

Lipolaser to inaczej zwany zimny laser diodowy. Jego działanie oparte jest na emitowaniu wiązki światła czerwonego o długości fali 650 nm. Światło wytworzone przez urządzenie przenika przez poszczególne warstwy skóry, tak aby dotrzeć do komórek tłuszczowych. Lipolaser rozkłada obecne w tkance tłuszczowej trójglicerydy na dwa związki: wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Po rozbiciu cząsteczki te przechodzą do układu limfatycznego gdzie są metabolizowane, a następnie wydalane w naturalny sposób. Wszystko to dzieje się bez ryzyka nadwyrężenia organizmu, jakie niesie za sobą chirurgiczne odsysanie tłuszczu.

Jakie efekty daje zabieg?

Głównym i wyraźnie zauważalnym efektem zabiegów Lipolaserem Xante jest przede wszystkim intensywna redukcja tkanki tłuszczowej i znaczna utrata centymetrów w obwodzie. Kolejną zaletą jest szybka redukcja cellulitu, który jak wiadomo jest niezwykle uporczywy i trudny do zwalczenia innymi metodami. Kuracja lipolaserem działa również stymulująco na przemianę materii, a dodatkowo odblokowuje kanały przepływu limfy. Nie mniej ważną zaletą jest możliwość głębokiego odprężenia się i złagodzenia uczucia zmęczenia podczas wykonywania zabiegu. Jest on bowiem całkowicie bezbolesny, nieinwazyjny i nie pozostawia żadnych śladów na skórze.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Redukcja tkanki tłuszczowej lipolaserem, jak każdy zabieg, posiada kilka przeciwwskazań do jego wykonania. Są to:

-Ciąża
-Stany zapalne organizmu, gorączka
-Przerwana ciągłość naskórka, otarcia
-Infekcje skórne bakteryjne, wirusowe, grzybicze
-Stosowanie kremów zawierających retinol, izotretinoinę
-Leczenie retinoidami (należy wykonać 6 miesięcy przerwy)
-Leki i zioła światło uczulające (należy zakończyć kurację 3 tygodnie przed zabiegiem)
-Choroby nowotworowe lub choroby krwi
-Choroby serca, wątroby, nerek
-Cukrzyca, epilepsja
-Implanty w obszarze zabiegowym
-Menstruacja (w przypadku zabiegu na brzuch)