fbpx
Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=stylowybyt.pl%2Fprojektowanie-hal-rolniczych%2F&data=2020-08-10&tytul=Projektowanie hal rolniczych): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/greatmag/header.php on line 24
Loading...
PORADY

Projektowanie hal rolniczych

Projektowanie hal rolniczych wymaga znajomości nie tylko zasad tworzenia skomplikowanych konstrukcji. Przed przystąpieniem do pracy architekt powinien wziąć pod uwagę przede wszystkim przeznaczanie mającego powstać obiektu. Dana hala może przecież stanowić schronienie dla zwierząt gospodarczych, służyć jako miejsce przechowywania plonów lub pojazdów i sprzętu rolniczego. Z tego względu ważne jest zastosowanie odpowiednich rozwiązań technicznych, by hala rolnicza była jak najbardziej praktyczna.

Czym jest hala rolnicza

Jest to rodzaj budynku stworzonego z konstrukcji stalowej, na której znajduje się obudowa z blachy trapezowej lub płyty warstwowej np. z wypełnieniem z wełny mineralnej. W zależności od potrzeb zamawiającego architekt dobiera odpowiedni rodzaj obudowy. Może to być rama pełnościenna z dwuteownikiem, czy też konstrukcja kratowa.
W przeciwieństwie do murowanych obiektów hale stalowe pozwalają na wybór materiału obudowy. Jednak bez względu na wybrany rodzaj z pewnością jest on tańszy i znacznie bardziej estetyczny niż tradycyjne ściany murowane.

Rozwiązania techniczne stosowane w halach stalowych

Konstrukcje tego rodzaju projektowane są tak, by przez długi czas mogły spełniać swoje zadanie. Dlatego też są one odporne na działanie czynników atmosferycznych, dzięki zastosowaniu substancji antykorozyjnych. Poddawane są one cynkowaniu lub malowane specjalistycznymi farbami. Dzięki temu nawet po wielu latach konstrukcja nośna jest bezpieczna, stabilna i nie wymaga przeprowadzania kosztownych remontów.
Hale rolnicze mają także możliwość zainstalowania bram wjazdowych o bardzo dużych rozmiarach. Jest to praktyczne rozwiązanie w przypadku przechowywania maszyn rolniczych takich jak kombajny. Także w przypadku przechowywania plonów, jest to pomocne w trakcie załadunku na większe samochody.
Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są świetliki dachowe, dzięki którym wnętrze nawet dużej hali pozostanie dobrze doświetlone w ciągu dnia. Pozwala to nie tylko na wygodną pracę, ale także znaczne oszczędności w kosztach związanych z energią elektryczną.

Hale rolnicze to sposób na szybkie stworzenie praktycznego obiektu bez potrzeby prowadzenia długotrwałych prac budowlach. Są nowoczesne, bezpieczne i dają wiele interesujących możliwości zagospodarowania. Decydując się na tego rodzaju poważną inwestycję, warto wybrać sprawdzonego producenta i wykonawcę. Jedną z takich firm jest bez wątpienia Kobexstal. Znana jest ona z innowacyjnych rozwiązań technicznych, a także interesujących i estetycznych projektów – sprawdź sam: https://www.kobexstal.pl/pl/hale-rolnicze.html