fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
DOMPORADY

Plakaty do pokoju dziecięcego jako ciekawa forma dekoracji

Nie od dziś wiadomo, że wystrój pokoju dziecięcego to bardzo istotna kwestia. Zwłaszcza dla rodziców tak małego dziecka jak i nastolatka. Właśnie dlatego wyszukują oni coraz to nowszych ozdób, by przestrzeń nabrała wyrazu.

 

Plakaty do pokoju dziecięcego – kolorowe, czy czarno-białe?

Plakaty to tego rodzaju dekoracja, która występuje w wielu wariantach. Mowa tutaj tak o rozmaitych grafikach jak i jej kolorystyce. Najczęściej spotkać można się z dwiema opcjami. Pierwszą z nich jest plakat kolorowy, w żywych barwach, które potrafią ocieplić każde wnętrze. Drugą grafika zachowana w jednocześnie kontrastowej i zbalansowanej czerni i bieli. Taka ozdoba będzie idealna do uzupełnienia nieco bardziej nowoczesnego wnętrza. Warto zauważyć, że takie rozwiązanie jest również bardzo dobre do pokoju małego dziecka. Ono na początku swojego życia rozpoznaje jedynie kontury, a następnie obrazy kontraktowe. Właśnie dlatego zaleca się pokazywanie maluszkom grafik czarno-białych. Wówczas znacznie łatwiej jest im wychwycić ukazywany przedmiot, owoc, czy postać. W późniejszym okresie rozwoju spokojnie można wybierać bardziej kolorowe dekoracje, ponieważ dzięki nim dziecko będzie mogło poznawać barwy i np. zwierzęta w ich naturalnych kolorach.

 

Plakaty do pokoju dziecięcego – jaki rozmiar?

Tak jak dostępne są różne warianty kolorystyczne tak można decydować o rozmiarze dekoracji ściennej. Choć wydaje się to być oczywiste, to wybierając plakat w sklepie stacjonarnym raczej nie ma takiej możliwości. Kupić należy jeden z dostępnych wariantów, bez jakichkolwiek poprawek. Za zamówienia indywidualne niestety zazwyczaj trzeba dodatkowo zapłacić. Inaczej sprawa wygląda przy zamówieniach internetowych. Profesjonalne punkty takie jak https://posterilla.pl/dekoracje-do-pokoju-dzieciecego bardzo dbają o to, by każdy z klientów otrzymał plakat na miarę oczekiwań. Tak wić przeglądając obszerne internetowe katalogi można zdecydować nie tylko o motywie i jego barwach jak i opisywanym formacie. Najczęściej dostępne są wymiary: 21x31cm, 30x40cm, 40x50cm, a także 50x70cm. Co ciekawe bardzo często dostępne są serie plakatów, które się wzajemnie uzupełniają. Tak więc jeśli komuś pozwala na to przestrzeń to spokojnie może decydować się na serię lub plakat w postaci tryptyku. Jednak jeśli pokoik jest mały to warto wybierać najmniejszy wariant. Wówczas plakat nie przyćmi całego wnętrza, a jedynie będzie je uzupełniał. Przy wydruku warto zwrócić uwagę również na dobór papieru. Najlepiej sprawdza się ten dedykowany wydrukom fotograficznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *