fbpx
Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=stylowybyt.pl%2Fopakowania-antykorozyjne-jako-najlepsza-ochrona-przed-korozja%2F&data=2021-09-29&tytul=Opakowania antykorozyjne jako najlepsza ochrona przed korozją): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/greatmag/header.php on line 24
Loading...
Bez kategorii

Opakowania antykorozyjne jako najlepsza ochrona przed korozją

Najbardziej popularnym pakowaniem antykorozyjnym są papiery antykorozyjne, które zawierają lotne inhibitory korozji i dzisiaj skupimy się głównie na nich. Wykorzystywane są do zabezpieczania metalowych elementów oraz części przed rdzą. Jak dokładnie działają papiery antykorozyjne? Sprawdźmy!

Opakowania antykorozyjne – czym są i jak działają papiery VCI

Papiery VCI to nic innego jak po prostu arkusze papieru nasączone lotnymi inhibitorami korozji. VCI to substancje chemiczne, które powoli i stopniowo ulatniają się z powierzchni papieru, tym samym wypełniając wnętrze opakowania i osiadając na metalu, tworzą barierę ochronną.

Działanie papierów antykorozyjnych można podzielić na dwa sposoby. Po pierwsze, jak już wspomnieliśmy, VCI osadza się na powierzchni metalu, tworząc bardzo cieniutką warstwę ochronną. Tej cienkiej warstwy ochronnej nie trzeba w żaden sposób usuwać przed użyciem zabezpieczonego przedmiotu. Oznacza to, że zabezpieczona w ten sposób cześć nadaje się do natychmiastowego użycia.

VCI tworzą nie tylko powierzchniową ochronę, ale stopniowo uwalniane z powierzchni papieru VCI rozprzestrzeniają się po całym wnętrzu opakowania, tworząc tym samym ochronną atmosferę. Dzięki temu stanowią doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi.

Opakowania antykorozyjne – rodzaje papierów VCI

Nie ma wątpliwości, ze wszystkie papiery VCI działają na tej samej zasadzie, czyli ulatniają się lotne inhibitory korozji wewnątrz opakowania. Jednak oprócz funkcji antykorozyjnej, pełnią również funkcję opakowaniową. Dlatego istnieją różne typy papierów antykorozyjnych, które dostosowane są do różnego rodzaju opakowań i potrzeb klientów.

Zazwyczaj papiery VCI dostępne są w formie rolek lub arkuszy w różnych rozmiarach i nie są to tylko tradycyjne papiery opakowaniowe, które wykorzystuje się do zawijania metalowych przedmiotów czy jako przekładki w zbiorczych opakowaniach. Na rynku znajdziemy również specjalistyczne papiery antykorozyjne, np. powlekane, silikonowane czy nawet wzmacniane. Te papiery spokojnie mogą służyć jako kompletne opakowanie, już bez dodatkowych materiałów.

Popularne tagi: oleje antykorozyjne , folia aluminiowa , folia antykorozyjna , płyn antykorozyjny , papier antykorozyjny , smar antykorozyjny , papier VCI , folia VCI , worki VCI , opakowania antykorozyjne

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
papiery antykorozyjne

Dojazd: