fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
PORADYŻYCIE

Mokotów – idealne miejsce do życia dla młodych

Mokotów to jedna z najstarszych i jednocześnie najprężniej rozwijających się dzielnic Warszawy. To właśnie tutaj jak „grzyby po deszczu” powstają nowoczesne biurowce i centra handlowe. Zauważyć można jednak pewien paradoks. O ile na ulicach Mokotowa widać przede wszystkim osoby młode, to na stałe mieszka tutaj większość seniorów. Czy oznacza to, że młodzi przybywają na Mokotów jedynie do miejsca pracy?

 

Może tak rzeczywiście być, chociaż to zadziwiające, jeśli pod uwagę weźmiemy statystyki. To na Mokotowie jest najwięcej żłobków. Tutaj też jest najwięcej przedszkoli – łatwo można je znaleźć, wpisując frazę „przedszkola warszawa Mokotów”. Przecież niemożliwe, by uczęszczały do tych placówek jedynie dzieci rodziców, którzy na tej dzielnicy pracują.

Od Mokotowa odstraszać mogą jedynie ceny nieruchomości. Tych jednak, których stać na tego rodzaju inwestycję, doceniają jego ogrom zalet. Mnóstwo kawiarni, restauracji, miejsc spotkań. Mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, najlepsza kadra pedagogiczna i najlepsze wyposażenie w placówkach przedszkolnych oraz szkolnych. Nie brakuje tu sklepów, miejsc spacerowych, terenów zielonych i zabytków. Z Mokotowa blisko jest do centrum stolicy, zorganizowano tu wygodny węzeł komunikacji miejskiej – do dyspozycji mieszkańców są tramwaje, autobusy oraz metro.

Zauważa się jednak zapotrzebowanie na nowe miejsca zamieszkania. To właśnie na Mokotowie buduje obecnie najwięcej deweloperów i wcale nie mówimy tutaj o powstających siedzibach światowych korporacji, ale właśnie o osiedlach typowo mieszkaniowych. Wszystkie tworzone są na wysokim poziomie, pod uwagę bierze się komfort życia mieszkańców.

I chociaż nadal na Mokotowie na stałe żyje więcej seniorów niż osób młodych, to wydaje się tylko kwestią czasu, by statystyki zostały odwrócone. Wylicza się, że już teraz coraz więcej mieszkań przejmuje młode pokolenie. Seniorzy pozostawiają im nieruchomości w spadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *