fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
DOM

Jakie rolety wybrać do salonu?

Salon jest zazwyczaj reprezentacyjnym miejscem w całym domu, służącym do relaksu, wypoczynku i przyjmowania gości. Z tego względu powinien być estetycznie i funkcjonalne urządzony, i to aż po najdrobniejszy szczegół. Z pewnością bardzo duże znaczenie odgrywa aranżacja okien, bo to one pierwsze zwracają na siebie uwagę. Gustowna dekoracja w postaci nowoczesnych rolet pełni funkcję nie tylko praktyczną, ale także zdobniczą. Zastanawiasz się jakie rolety wybrać do swojego salonu? Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

Rolety do salonu – czym kierować się przy wyborze?

Wybór rolet nie jest wcale takim łatwym zadaniem, jakby się wydawało. Wybór jest naprawdę duży, ale należy pamiętać, że przy wyborze osłon okiennych należy się kierować przede wszystkim funkcjonalnością, łatwością obsługi i wysokimi walorami wizualnymi. W salonie rolety powinny cechować się nienagannym wyglądem i zapewnić pożądany poziom nasłonecznienia, dostosowany do indywidualnych potrzeb wszystkich domowników. Producenci oferują całe mnóstwo różnego rodzaju rolet i żaluzji, takich jak rolety rzymskie, plisowane, wykonane z drewna, bambusa, materiału czy nowoczesne rolety dzień-noc. Ale to te ostatnie są naprawdę godne polecenia i to z wiele powodów.

Rolety dzień-noc – dlaczego warto je wybrać?

Ten rodzaj osłon okiennych składa się z naprzemiennie utworzonych pasów materiałów, przy czym jeden z nich wykonany jest z transparentnej siateczki, a drugi z tkaniny zaciemniającej. Dzięki takiemu rozwiązaniu można regulować poziom nasłonecznienia w zależności od potrzeby, i to bez konieczności podnoszenia osłony. Oczywiście można podnosić rolety także do połowy okna lub nawet odsłonić je całe, np. w pochmurny dzień. Osłony tego typu nie tylko doskonale chronią przez silnymi promieniami słonecznymi, ale także zapewniają prywatność, ograniczając widoczność z zewnątrz. Takie systemy mogą być wyposażone w kasetę oraz prowadnice, co sprawia, że bardzo dobrze przylegają do szyby i są odporne na nagłe podmuchy wiatru.

Idealne do każdego salonu

Osłony okienne dzień-noc świetnie się sprawdzą w każdym salonie, bez względu na rodzaj jego ogólnej aranżacji. Bogaty wybór tkanin, kolorów, deseni, a nawet faktur pozwoli na idealne dopasowanie rolet czyniąc wnętrze bardziej funkcjonalnym, komfortowym i przyjemniejszym. Rolety do salonu dzień-noc to znakomity sposób na dowolne operowanie poziomem światła, zarówno na dużych przeszkleniach, jak i mniejszych. Takie produkty są nowoczesne, uniwersalne i cechują się łatwością obsługi, funkcjonalnością i atrakcyjnym designem.