fbpx
https://codeengineers.com/pl/definition/30-18-x-x-x/Content-Marketing-bootstrap-3/4
Usługi programistyczne dla firm! Szukasz sprawdzonej firmy w tym zakresie? Tworzenie aplikacji webowych, oprogramowań dedykowanych cmr/cms i wiele innych. Unowocześnij i ułatw pracę sobie i Twoim pracownikom! - tworzenie aplikacji webowych - https://codeengineers.com/pl/offer-software-house/2/programowanie-uslugi-programistyczne
optyk Łódź http://www.centrum-optyczne.com.pl/ Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą okularów i soczewek. Jeśli optyk t tylko Voptyk – renomowany salon optyczny w Łodzi. Zajmujemy się sprzedażą i usługami okulistycznymi – niskie ceny i wysoka jakość.
zamki blyskawiczne hurt to oferta dla producentow odziezy, ktorzy chcieliby tanio zaopatrzyc sie w takie zamki. sprawdz nasza oferte. zamek blyskawiczny suwadla do zamka blyskawicznego w roznych wariantach. poznaj szeroka oferte sklepu.          https://lulany.pl/rolety-zaluzje-i-zaslony-dekoracje-okienne-tekstylia-domowe/     60mm biały Nanowire + miękka plastikowa szczotka zasilana wiertłem do czyszczenia dywanów samochodowych nowość
Loading...
PORADYZDROWIE

Jaka dieta jest dobra dla wątroby?

Nasza wątroba pełni w organizmie bardzo wiele różnych funkcji. Pracuje na pełnych obrotach niczym laboratorium chemiczne, przetwórnia, magazyn, dyspozytornia. Bardzo często narażamy ją na szwank, sięgamy po tabletki na wątrobę, a zapominamy o zmianie diety.

Wątroba produkuje między innymi żółć, która jest niezbędnym elementem trawienia tłuszczów oraz cholesterol, bez którego komórki w naszym ciele nie mogłyby funkcjonować prawidłowo. Nie są to jednak najważniejsze funkcje tego organu. Najistotniejsze jest bowiem to, że oczyszcza nasz organizm z toksyn, których dostarczamy w diecie i wdychanym powietrzu. Kiedy niedomaga, w naszych ciałach gromadzi się coraz więcej zanieczyszczeń. Same tabletki na wątrobę nie wystarczą, żeby wspomóc pracę tego niezwykle ważnego organu. Należy wzbogacić ich działanie odpowiednią zmianą diety.

Do największych wrogów wątroby należą obżarstwo, nadużywanie niektórych leków (w tym antybiotyków i pewnych tabletek antykoncepcyjnych), toksyny wdychane wraz z powietrzem (w szczególności dym tytoniowy), a także nadużywanie alkoholu. Źle traktowana wątroba może się powiększać i obrastać tłuszczem, co wywołuje nieprzyjemne kłucie i ból w boku. Uważajmy również na drakońskie diety. Tłuszcz, którego pozbywamy się w trakcie odchudzania trafia do krwi i często obrasta wątrobę, dlatego pamiętajmy o tym, żeby nie zrzucać więcej niż dwóch kilogramów miesięcznie.

Dla zdrowia wątroby warto odstawić tłuszcz zwierzęcy: masło, smalec, tłustą śmietanę. Do zup lepiej dodawać jogurt naturalny, a do smażenia używać oliwy z oliwek. Ograniczajmy również ilość węglowodanów dostarczanych do organizmu. Nie powinniśmy ich jeść więcej niż 40 dag dziennie. Ważne jest również ograniczenie białego cukru, który łatwo można zastąpić miodem, ksylitolem albo stewią. Pamiętajmy również o dostarczaniu do organizmu odpowiednich ilości białka, najlepiej w postaci chudych ryb, drobi i cielęciny. Warzywa z kolei powinny stanowić zasadniczy element diety: 80% z nich powinno być ugotowane, a pozostała część surowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *