fbpx
Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=stylowybyt.pl%2Fjak-wybrac-odpowiednia-paste-do-wrazliwych-zebow%2F&data=2018-02-12&tytul=Jak wybrać odpowiednią pastę do wrażliwych zębów): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/greatmag/header.php on line 24
Loading...
PORADY

Jak wybrać odpowiednią pastę do wrażliwych zębów

Przeszywający ból zębów, który pojawia się podczas kontaktu z zimnem lub ciepłem, jest oznaką nadwrażliwości. Dobra pasta do zębów może znacząco zmniejszyć tę dolegliwość, pozwalając cieszyć się ulubionymi gorącymi napojami czy lodami. Zobacz, jak wybrać najlepszą pastę dla osób z nadwrażliwością zębów.

Pasta do zębów ‒ jaka jest najlepsza dla wrażliwych zębów?

Nadwrażliwość zębów łatwo rozpoznać, ponieważ objawia się głównie dużym dyskomfortem i bólem podczas spożywania zimnych i gorących napojów, a także bardzo słodkich bądź kwaśnych potraw. Czasami nadwrażliwość pojawia się nawet podczas wdychania zimnego powietrza.

Wybierając odpowiedni środek do higieny jamy ustnej, w przypadku nadwrażliwości zębów warto poświęcić tej decyzji nieco więcej czasu. Pasta do zębów odpowiednio dobrana może bowiem zniwelować objawy nadwrażliwości albo je nasilić. Najważniejszym czynnikiem podczas takiego zakupu powinien być wskaźnik ścieralności, czyli RDA. Wysokość tego wskaźnika odzwierciedla zawartość substancji ścierających i polerujących w paście do zębów. Do zębów wrażliwych odpowiednie będą te produkty, które mają RDA na poziomie 30‒50, co gwarantuje, że produkt nie zniszczy szkliwa.

Pasta do zębów wrażliwych powinna się również odznaczać zawartością: aminofluorku, fluorku cyny oraz argininy. Są to bowiem substancje, których działania uszczelnia i zamyka kanaliki zębinowe. Najnowsze badania wskazują, że szczególną skuteczność wykazuje zwłaszcza arginina, ponieważ w jamie ustnej ma ładunek dodatni, przyciągany przez ujemny ładunek zębiny.

Jeśli pasta do zębów zawiera argininę, zwykle towarzyszy jej w składzie również węglan wapnia. Razem tworzą warstwę ochronną, która uszczelnia kanaliki zębinowe i jednocześnie jest odporna na działanie kwasów. W ten sposób bodźce wywołujące ból przestają oddziaływać na kanaliki zębinowe. Na zmniejszenie odczuwania dyskomfortu spowodowanego nadwrażliwością zębów wpływa również obecność azotanu potasu w składzie pasty do zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *