fbpx
fedory męskie przecena - yenduro.com - Na lulany.pl znajdziecie częste przeceny na fedory męskie
http://thoughts.com/profile/atimolein86 przedszkole Kraków opinie Duży przestronny wygodny budynek to miejsce do wypoczynku, zabawy i zajęć wychowawczych dla wszystkich dzieciaków zapisanych do przedszkola.
https://wes.edu.pl/szkolenia/kierownik-wypoczynku/ kurs kierownika kolonijnego Poznań Profesjonalny kurs trenera personalnego tylko w Akademii Mistrzostwa Sportowego, zapraszamy! Kurs kierownika kolonijnego to gwarancja wiedzy i kwalifikacji.     
zegarek damski cyfrowy   klipsy samochodowesmartfon 7 cali   nóż kizerfolia ekranująca na okna   tanie macbook   å¼yrandole uå¼ywane   metromierz aplikacja iphone   pojemnik na jedzenie podgrzewany   brykiet zniszczone banknoty   https://car-paradise.org/pl/page/44/   WAPRO
Loading...
PORADY

Jak wybrać domowy oczyszczacz powietrza?

Ooczyszczacz powietrza Sharp

Coraz częściej słyszy się o niebezpiecznych skutkach zanieczyszczenia powietrza. Wiadomo, że istnieje wiele sposób na to, by skutecznie radzić sobie z tym problemem, a jednym z nich jest zakup oczyszczacza powietrza. Planowanie kupna takiego urządzenia może być długie i męczące, kiedy nie wiemy na co powinniśmy zwrócić uwagę. Jakie najważniejsze parametry będą istotne przy doborze najlepszego oczyszczacza powietrza?

Ważne parametry

Ze względu na to, że obecnie na rynku jest dostępna bardzo duża liczba oczyszczaczy powietrza, należy zastanowić się, jakie cechy powinien mieć najlepszy z nich. Nie ma jednego modelu, który doskonale sprawdzi się dowszelkich warunków. Niestety wszystko uzależnione jest od potrzeb konsumenta takich jak wielkość pomieszczenia, stopień zanieczyszczenia czy własny gust. Jakie kluczowe parametry powinien posiadać najlepszy oczyszczacz powietrza?

Przepływ powietrza

Ten parametr wskazuje na ilość powietrza jaką oczyszczacz może przefiltrować w ciągu godziny w najwyższym trybie pracy. Powinien wynosić wartość równą minimum trzykrotnej objętości pomieszczenia, którą będzie oczyszczał. Przy określaniu czy oczyszczacz będzie odpowiedni do konkretnego pomieszczenia, należy uwzględnić objętość, a nie powierzchnię wnętrza.

 

Retencja

Wartość ta pokazuje procent zatrzymywanych zanieczyszczeń mechanicznych i powinna wynosić minimalnie 85%. W oczyszczaczach stosowane są filtry HEPA, które podzielone są na klasy. Filtry HEPA są standaryzowane na drobinach najtrudniej wychwytywanych. Parametr ten jest niezwykle ważny, gdy chcemy uzyskać efekt idealnie czystego powietrza. Na niego szczególnie powinny zwracać uwagę osoby cierpiące na alergie czy choroby układu oddechowego.

Rozmiar średnicy pochłanianych ziaren pyłu

Dla organizmu niezwykle szkodliwy jest drobny pył, którego średnica wynosi mniej niż 2,5 μm.Pył ten przedostaje się do pęcherzyków płucnych, a także naczyń krwionośnych z dużą łatwością. To on odpowiada za wywoływanie wielu chorób układu oddechowego. Kupując oczyszczacz powietrza należy zwrócić uwagę jakiego typu pyły jest w stanie oczyścić urządzenie. Jeżeli dany model pochłania tylko duże pyłki, to znaczy, że nie będzie on skuteczny w walce ze smogiem, który dotyka zdecydowaną większość polskich miast.

Oczyszczacz powietrza SharpFotografia:  Domowy oczyszczacz powietrza

Głośność

Jest szczególnie ważna, jeśli przeznaczenie oczyszczacza ma mieć zastosowanie w sypialni. Nocny tryb pracy nie może przekraczać 30 dB, natomiast w ciągu dnia może osiągać nieco wyższą wartość do 40 dB. Głośność jest najważniejszym parametrem dla osób, które potrzebują spokoju, aby bez problemu zasnąć czy skoncentrować się przy pracy.Przypomnijmy, że głośna praca urządzenia może spowodować zaburzenia snu, co w konsekwencji doprowadzi do bólu głowy czy zmęczenia.

Pobór mocy

W trybie nocnym urządzenie nie powinno pobierać więcej jak 10 W, natomiast przy jego maksymalnych obrotach, nie powinno przekraczać 50 W. Z względów finansowych powinniśmy wybierać urządzenia energooszczędne, które nie będą miały negatywnego wpływu na środowisko Z reguły praca oczyszczacza nie pochłania dużo energii, ale urządzenie energooszczędne pozwoli na oszczędność rzędu nawet 100 zł w skali roku.

Liczba trybów pracy

Najważniejsze jest to, by oczyszczacz posiadał minimum dwa tryby, normalny i nocny, czyli wolny oraz tryb automatyczny. Optymalnie, urządzenie mogłoby posiadać także tryb szybki, służący do pozbywania się zanieczyszczeń w krótkim czasie. Tryb automatyczny jest doskonałym rozwiązań, gdyż oczyszczacz sam dostosuje swoją prace w stosunku do rozpoznanych mu zanieczyszczeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *