fbpx
torebki damskie - nowinko.pl - Modne torebki damskie w niskich cenach. U nas najwyższa jakość i najniższe ceny.
Promocje na wyjazdy w jogą w lato wyjazdy z jogą http://bizneskatalog.esy.es/sport-i-turystyka/ Tanie wyjazdy z jogą. Sprawdź, bo warto.
http://wozniakiewicz.net/blog/zmiany-w-podatkach-2020-i-mniejszy-zus-dla-firm/ mały zus dla nowych firm 8-315     
zabawki erotyczne kajdanki   zestaw startowy e papieroswkładki helicoil   happy scribe opinie"pokrowiec na ipada air 3   nezuko postać grana przez   tatuaż wilk   "rozdzielacze do olympus   vices sklep online   smartwares doorbell   https://wibratory.net/pl/page/7/   mobilgarázsok
Loading...
MOTORYZACJADOM

Jak rolę w domowych urządzeniach pełnią uszczelki PCV?

Każdego dnia korzystamy z wielu urządzeń, nie zastanawiając się nad sposobem ich działania. Są jednak elementy, które powtarzają się w wielu sprzętach i mają dla nich niebagatelne znaczenia. Taką częścią są uszczelki.

 

Czym są uszczelki?

Uszczelki mają proste zadanie. Umieszcza się je w miejscu łączenia dwóch elementów w celu uszczelnienia systemu. Są stosowane zarówno w konstrukcjach statycznych, jak i ruchowych. Ze względu na szerokie zastosowanie uszczelki wykonuje się z różnorodnych materiałów. Spotykamy izolatory wykonane z kartonu, tektury, płyt azbestowych, metali miękki, gum, czy tworzywa sztucznego. Uszczelki PCV wykorzystuje się do utrzymania odpowiedniego ciśnienia cieczy lub gazu w obrębie systemu lub też do izolacji systemu od czynników zewnętrznych.

 

Uszczelki w motoryzacji

Ta dziedzina chyba najbardziej kojarzy nam się z wykorzystywaniem wszelkiego rodzaju uszczelek. To dzięki nim prawidłowo funkcjonuje silnik. Uszczelka łączy bowiem ze sobą głowicę z bokiem silnika. Musi być ona bardzo wytrzymała, ponieważ jest poddawana ciśnieniu wynoszącemu kilkaset barów oraz temperaturze dwóch tysięcy stopni Celsjusza. Gumy znajdziemy także w drzwiach samochodowych. Izolują one wnętrze auta od otoczenia, dzięki czemu nie przenika do niego deszcz, śnieg, czy wiatr. Na uszczelki należy jednak uważać zimą, gdy temperatura spada regularnie poniżej zera. Wówczas woda gromadzona na gumie zamarza i może doprowadzić do pęknięcia uszczelek.

 

Uszczelki PCV w domu

Na co dzień także mamy do czynienia z wieloma uszczelkami, często nie zdając sobie z tego sprawy. Wystarczy zajrzeć do lodówki. Na drzwiach możemy zobaczyć gumę w kolorze sprzętu, dzięki której może on spełniać swoje zadania. Uszczelka jest w tym przypadku izolatorem. Nie dopuszcza bowiem ciepłego powietrza do środka lodówki. Jest to bardzo istotne, dlatego producenci często montują gumy wysokiej jakości na stałe, by ze sprzętu można było korzystać przez wiele lat. Podobna rolę pełni uszczelka montowana w pralce. W tym wypadku uniemożliwia ona wyciek wody na zewnątrz urządzenia.

 

Uszczelki PCV w oknach i rurach

Szczelne okna to podstawa utrzymania odpowiedniej temperatury w domu. Pomogą nam w tym uszczelki PCV, które skutecznie uszczelnią nasze okna. Są one dostępne pod tym linkiem http://www.firmaskowronski.pl/143/wkladki-tlumiace. Dzięki temu utrata ciepła tą drogą będzie minimalna, co przełoży się na oszczędzanie energii grzewczej. Jeśli zaś irytują nas odgłosy rur, powinniśmy zdecydować się na specjalne objemki. Mają one wmontowane uszczelki PCV, dzięki czemu zredukują drgania rur oraz odgłosy dochodzące z nich. Szczególnie przydatne są na odcinkach, gdzie rury nie są ukryte pod tynkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *