fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
URODA

Jak dbać o paznokcie?

Pomalowane kolorowym lakierem do paznokci, dyskretnie zdobione francuskim manicurem lub zupełnie pozbawione lakieru. Ile kobiet, tyle sposobów na dbanie o paznokcie. Niezależnie od tego, czy lubimy je malować czy też wolimy pozostawić saute, warto wiedzieć, jak w domowym zaciszu zadbać o paznokcie. Nasze dłonie świadczą bowiem o nas, a zadbane, czyste i opiłowane paznokcie pozbawione wrastających skórek zdobią je najpiękniej.

 

Na co uważać w trakcie domowego manicure?

Płytka paznokciowa jest krucha i podatna na urazy – w końcu nie zawsze wykonujemy wszystkie czynności w rękawiczkach. Aby zminimalizować łamliwość płytki, warto pamiętać przy domowym manicurze, aby nie moczyć zbyt długo paznokci przed ich przycięciem czy opiłowaniem, bo również przyczynia się to do ich osłabienia. Paznokcie powinny być również piłowane w jedną stronę, przy użyciu pilniczka szklanego lub papierowego. Zanim zastosujesz lakier do paznokci, połóż na płytce odżywkę, której nakładanie możesz powtarzać kilka razy w tygodniu.

 

Jakie narzędzia są potrzebne do domowego manicure?

Wśród narzędzi, które należy mieć w domu, aby sprawnie wykonać samodzielnie manicure, muszą oczywiście znaleźć się nożyczki do paznokcie, wspomniane już pilniczki szklane lub metalowe, a także narzędzia umożliwiające poradzenie sobie z wrastającymi na płytkę skórkami. Rosnące wokół paznokci skórki, zwłaszcza jeśli są suche i zrogowaciałe, to jeden z najczęstszych problemów, z którymi chcą uporać się kobiety, wykonując w domu manicure. Cążki do usuwania skórek oferowane przez sklep Drogeriadlaciebie.pl to jedna z narzędzi, które powinno znaleźć się w kosmetyczce każdej zadbanej kobiety, nie mówiąc już o warsztacie pracy profesjonalnej manikiurzystki. Pamiętajmy, aby zanim wykorzystamy cążki do usuwania skórek, namoczyć je w wodzie z delikatnym mydłem lub posmarować specjalnym środkiem zmiękczającym. Następnie delikatnie odsuwamy narastające skórki w dół, używając do tego celu specjalnych patyczków lub metalowego kopytka i dopiero potem możemy równie delikatnie je przyciąć. Oferowane w sklepie Drogeriadlaciebie.pl cążki gwarantują bezpieczne i sprawne wykonanie tego zabiegu, który przygotowuje paznokcie do kolejnych działań, jak nałożenie lakieru, odżywki czy aplikację różnych zdobień na płytce – zamów cążki już dziś na: https://drogeriadlaciebie.pl/Cazki-c248

Bogaty asortyment produktów kosmetycznych oraz akcesoriów do pielęgnacji dostępnie w naszym sklepie w korzystnych cenach powoduje, że jest to idealne miejsce w sieci do zaopatrywania się zarówno klientów indywidualnych, jak i gabinetów kosmetycznych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i składania zamówień.