fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
WOLNY CZAS

Jakich objawów zaburzeń snu nie można lekceważyć?

aparat CPAP sen bezdech

Obturacyjny bezdech senny to choroba, która dotyka bardzo wielu z nas. Najczęściej jednak sami nie zdajemy sobie z tego sprawy, lekceważąc typowe objawy tego schorzenia. Jakie symptomy powinniśmy wziąć na poważnie i udać się w związku z nimi do lekarza specjalisty?

Obturacyjny bezdech senny daje swoje objawy nie tylko w nocy, ale również podczas dnia. Symptomami nocnymi są przede wszystkim chrapanie, częste przebudzenia, nadmierne wydzielanie potu, niemożność ponownego zaśnięcia. W dzień osoby cierpiące na obturacyjny bezdech senny odczuwają dekoncentrację, bóle głowy, rozdrażnienie, drażliwość. Nigdy też nie czują się w pełni wypoczęci, gdyż nie pozwala im na to choroba. Bardzo często wszystkie te objawy są przez nas lekceważone i nie udajemy się z nimi do odpowiedniego miejsca, gdzie moglibyśmy uzyskać niezbędną pomoc. Najczęściej nie bierzemy na poważnie choroby, jaką jest obturacyjny bezdech senny, dopóki nie uświadomimy sobie, jakie konsekwencje może za sobą pociągnąć nieleczenie bezdechu. Może to doprowadzić do nadciśnienia tętniczego, a nawet zawału czy udaru mózgu.
Leczenie obturacyjnego bezdechu sennego najczęściej polega na zastosowaniu urządzenia, jakim jest aparat CPAP. Terapia nim polega na zakładaniu na czas snu maski, obejmującej usta oraz nos, bądź tylko i wyłącznie nos. Aparat CPAP daje możliwość nieinwazyjnego leczenia obturacyjnego bezdechu sennego. Nie musimy decydować się na przyjmowanie leków, czy nawet na operację. Wystarczy, że będziemy używać go tylko podczas snu. Efekty mogą być odczuwalne nawet podczas pierwszej nocy. Dzięki takiemu urządzeniu nasz sen staje się stabilniejszy. Aparat CPAP powoduje, że nie budzimy się gwałtowanie w środku nocy, co daje później świetne efekty podczas dnia. Nie jesteśmy już wiecznie zmęczeni i rozdrażnieni. Urządzenie to eliminuje również uciążliwy dla partnera czy partnerki problem chrapania.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.