fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
HOBBYPORADY

Czy BIO kosmetyki to ściema?

 

Coraz częściej publikowane są wyniki badań, które obnażają prawdę o BIO kosmetykach. W wielu przypadkach okazuje się po prostu, że ich producent określenie „BIO” wykorzystał jedynie jako trafny chwyt marketingowy. Zdarza się, że środki kosmetyczne, na które wydajemy fortunę, swoim składem nie przypominają nawet w najmniejszym stopniu natury. Okazuje się jednak, że nie wszystkie kosmetyki tego rodzaju możemy „wrzucać do jednego worka”. Na sklepowych półkach znajdują się i takie, które rzeczywiście tworzone są w myśl 100% ekologiczności.

Podpowiadamy Wam, po czym poznać naturalny kosmetyk oraz producenta, któremu rzeczywiście zależy na naturze.

 

Patrz na skład

 

„Na naturalnych olejach”, „bez konserwantów” czy „w zgodzie z naturą”, to najczęściej stosowane chwyty marketingowe. Organiczne kosmetyki powinny w swoim składzie zawierać jedynie substancje pochodzenia roślinnego. Jeśli już posiadają konserwanty, to takie, które nie szkodą środowisku oraz nie wpływają na gospodarkę hormonalną. Jeśli decydujemy się na kosmetyki na bazie naturalnych środków, to weźmy pod uwagę, że muszą one stanowić większość składu. Producent nie może stosować jedynie śladowej ilości cennego olejku. Dobry bio kosmetyk nie będzie nafaszerowany aromatami. Warto pamiętać, że w pełni naturalny krem też będzie pachniał – na przykład użytymi do jego produkcji wyciągami roślinnymi.

 

Patrz na opakowanie

 

Okazuje się, że nie tylko zawartość słoiczka z kremem ma znaczenie. Producent, który chce oferować w pełni naturalne kosmetyki, powinien również zadbać o jego opakowanie. Ci najlepsi rezygnują na przykład z obszernych ulotek czy dodatkowego, papierowego kartoniku. Kosmetyki umieszczają zaś w szklanych zamknięciach – to dlatego, że takie mogą zostać poddane recyclingowi. Co ważne, rodzaj opakowania musi być odpowiednio dobrany do zawartości, na przykład słoiczek powinien posiadać filtr UV, który będzie chronić substancję przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych.

 

Patrz na działalność producenta

 

Większość informacji o samym producencie, można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej firmy. Na tej, która produkuje bio kosmetyki, odszukać można nie tylko szczegóły dotyczące ekologicznej oferty, ale również dane o lokalnych działaniach na rzecz środowiska.

 

Patrz na certyfikaty

 

To prawda, że dzisiaj nie wszystkie certyfikaty świadczą o wiarygodności producenta, ale w przypadku naturalnych kosmetyków są takie, które zasługują na uwagę. Producenci, którzy mogą pochwalić się zdobytymi certyfikatami NOP lub ECOCERT to ekologiczne pewniaki. Ich kosmetyki są naprawdę organiczne.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.