fbpx
Loading...
URODAZDROWIE

Co zamiast przeszczepu włosów?

Osoby zmagające się z intensywnym wypadaniem włosów nie są skazane na transplantację włosów. Aby ukryć wyrwy w strukturze naszej fryzury, można sięgnąć po peruki lub systemy uzupełnień włosów.

Przeszczep włosów – dwie strony medalu

W opinii wielu, transplantacja włosów jest jedynym skutecznym sposobem przeciwdziałania łysieniu. Teza ta jest promowana przez gabinety dermatologiczne i kliniki medycyny estetycznej świadczące tego rodzaju usługi. Osoby rozważające przeszczep muszą jednak pamiętać, że ta metoda ma swoje ograniczenia. Transplantacja włosów jest kosztownym zabiegiem medycznym, który ma swoje przeciwwskazania – nie wszystkie osoby będą mogły skorzystać z tego typu usługi. Jak każdy zabieg medyczny, wiąże się on z ryzykiem wystąpienia powikłań, pojawienia się bólu lub niepowodzenia, a przede wszystkim jest ingerencją w tkanki.

Peruki syntetyczne i peruki naturalne

W związku z powyższym, część osób nosi w sobie uzasadnione obawy przed poddaniem się transplantacji włosów. Szukając skutecznego sposobu na maskowanie swoich niedoskonałości, wybierają one peruki. Ludzie wskazujący na perukę stają przed podstawowym wyborem: naturalna czy syntetyczna. Pierwsza oferuje lepszy, zbliżony do oryginalnych pukli efekt wizualny i większą trwałość; druga daje dużą elastyczność w zmianie wizerunku, głównie z racji na niską cenę.

Systemy uzupełnień włosów

Alternatywą dla naturalnych i syntetycznych peruk są systemy uzupełnień włosów, czyli peruki robione na specjalnie na zamówienie Klienta. Użytkownik na etapie składania zamówienia określa parametry nowej fryzury – długość włosów, skręt, kolor, gęstość, a także bazę i rodzaj mocowania. Proces tworzenia systemu może zająć nawet kilka tygodni, dlatego decydując się na takie rozwiązanie, należy pamiętać, że – w przeciwieństwie do zwykłej peruki – nie jest to produkt dostępny od ręki. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, bo system uzupełnień jest autorskim wytworem przygotowywanym specjalnie z myślą o potrzebach konkretnej osoby, co daje gwarancję oryginalnej fryzury zaprojektowanej z uwzględnieniem specyficznych cech fizjonomicznych jej użytkownika.