fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
PORADYZDROWIEŻYCIE

Apteczka pierwszej pomocy uzupełniona o koc termiczny

Koc termiczny nie stanowi obowiązkowego elementu wyposażenia apteczki, jednak zdecydowanie warto zdecydować się na jego zakup. Tak naprawdę to bardzo niewielki pakunek, kosztujący niewiele, a będący w stanie uratować zdrowie, a nawet życie w wielu sytuacjach.

Koc termiczny może chronić zarówno przed wychłodzeniem organizmu, jak i przed jego przegrzaniem. To z tego względu posiada dwa kolory, z jednej strony jest srebrny z drugiej zaś złoty. Okrycie człowieka złotą warstwą skierowaną na zewnątrz, pozwala na pochłanianie promieni słonecznych i zatrzymanie ciepła. To ważne, w szczególności podczas zimowych wypraw, niekoniecznie w górskie rejony. Koc termiczny te same funkcje będzie bowiem spełniał podczas wypadku np. samochodowego, gdy przyjdzie nam oczekiwać na pomoc, a będziemy chcieli uchronić siebie bądź innych przed wychłodzeniem.

Srebrna strona koca termicznego odbija z kolei promienie słoneczne, dlatego okrywa się nią człowieka w taki sposób, by to właśnie ta strona skierowana była na zewnątrz. Zyskuje się na ochronie przed przegrzaniem, szczególnie w słoneczne dni, gdy promienie są na tyle silne, że niestety łatwo doprowadzić nawet do udaru cieplnego.

Koc termiczny wykorzystują nawet zawodnicy, głównie biegacze, którzy w jesienno-zimowych warunkach, zgrzani po zakończonym biegu, chcą się uchronić przed wychłodzeniem i przeziębieniem.

Jest to element, który można zmieścić nawet w kieszeni, a po jednorazowym okryciu nie trzeba go wyrzucać, można złożyć, zwinąć i pozostawić na przykład w samochodzie. Koc termiczny, znany również jako folia termiczna, sam w sobie stanowi doskonałą izolację termiczną, dlatego w zależności od strony, którą zostanie okryty człowiek, nie tylko dzięki danemu kolorowi będzie odbijać lub pochłaniać promienie słoneczne, ale sam w sobie stanowić będzie dodatkową warstwę chroniącą przed przegrzaniem bądź utratą ciepła.

Zakupu folii termicznej najlepiej jest dokonywać w punktach medycznych czy profesjonalnych sklepach, ponieważ na rynku można znaleźć podróbki, które nie spełniają ani swoich funkcji, ani też norm bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *