fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
WOLNY CZAS

Wycieczki na Ukrainę – coraz bardziej popularne

dzwon na ukrainie

Wycieczki na Ukrainę cały czas cieszą się dużą popularnością. Mnóstwo osób nie zdaje sobie sprawy, jakie atrakcje znajdują się po wschodniej granicy, dlatego wybierają takie kraje jak Chorwacja, Włochy czy Hiszpania.

Co wchodzi w cenę wycieczek na Ukrainę?

Decydując się na zakup wycieczki na Ukrainę należy wiedzieć, co znajduje się w cenie. W większości biur podróży w cenę wchodzą: transport, zakwaterowanie, wyżywienie zgodnie z programem (przeważnie są to cztery śniadania i cztery obiadokolacje), opłaty drogowe, parkingi, ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa), a także opiekę pilota na całej trasie. Nie wszyscy organizatorzy nie wliczają do ceny biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usług przewodników lokalnych.

Najciekawsze miejsca do zwiedzenia na Ukrainie

Oczywiście celem zdecydowanej większości wycieczek na Ukrainę jest stolica kraju. Dziś miasto stanowi centrum kultury, nauki oraz religii prawosławnej. W Kijowie znajduje się jeden z czterech kluczowych w prawosławiu patriarchatu moskiewskiego klasztorów męskich – Ławra Peczerska. Kolejnym przystankiem powinien być Lwów, w którym znajduje się jedyne na świecie muzeum poświęcone Juliuszowi Słowackiemu, a także słynne alejki Cmentarza Łyczakowskiego i wyjątkowe muzeum dzwonów na łuckim Zamku Lubarta.

Bardzo ciekawą opcją jest również wybór wycieczki Szlakiem Ogniem i Mieczem. Jest to wyprawa do polskich korzeni. Miejsca te zostały wymazane przez powojenne dziesięciolecia. Nie można zapomnieć o zwiedzeniu Wołynia oddając przede wszystkim hołd osobom, które nie przeżyły rzezi wołyńskich w 1943 roku.

Interesującym rozwiązaniem może okazać się wybór wycieczki Huculszczyzna – Karpaty Wschodnie i na własne oczy zobaczyć malownicze górskie krainy, które przyciągają tysiące turystów. W miejscu tym można swobodnie odpocząć pośród nieskażonej przyrody. Znajdują się tutaj także huculskie cerkwie, synagogi i stare polskie kościoły, które warto zwiedzić.

Warte uwagi jest zapoznanie się ze szlakiem Twierdz Kresowych, gdzie można zobaczyć piersi zespołów fortyfikacyjnych, liczne pałace, dwory, kościoły, a także cerkwie.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *