fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
PORADYZDROWIE

Prostata – jak dbać o jej prawidłowe funkcjonowanie?

Najczęstszą przyczyną męskich kłopotów jest przerost lub zapalenie prostaty. Wiąże się to z występowaniem dokuczliwych objawów. Problemy z prostatą obniżają również sprawność seksualną. Ponadto wielu panów nie stroni od wizyty u specjalisty, ponieważ jest to dla nich wstydliwy problem.

Prostata – jakie są niepokojące objawy?

Głównymi dolegliwościami są problemy z oddawaniem moczu. Najczęściej towarzyszy mu nieprzyjemne uczucie pieczenia. Prostata przejawia się również uczuciem uciskającego pęcherza, co jest przyczyną częstych wizyt w toalecie. Jest to konsekwencją przerośniętej prostaty. Niejednokrotnie dochodzi również do powstania stanu zapalnego, któremu towarzyszą ból i gorączka. Wszystkie te dolegliwości zaburzają codzienne funkcjonowanie i powodują dyskomfort. Prostata najczęściej dotyka panów po 40. roku życia. Niestety często decydują się oni na wizytę w gabinecie lekarskim, dopiero kiedy dolegliwości znacznie się nasilają.

Jakie preparaty wspomagają prawidłową pracę prostaty?

Aby zapobiec dysfunkcjom seksualnym i zaburzeniom układu moczowo-płciowego u mężczyzn, walkę z problemem należy rozpocząć już w zalążku. Doskonałymi preparatami wspomagającymi funkcjonowanie są te oparte na bazie kompozycji ziół i naturalnych wyciągach roślinnych. W tej roli świetnie sprawdzają się nienasycone kwasy tłuszczowe w szczególności omega-3. Wzrostowi potencji sprzyjają takie składniki odżywcze jak: granat, pokrzywa, olej z dyni czy ziele wierzbownicy. Umożliwiają one prawidłowe funkcjonowanie gruczołu krokowego, ale też stymulują odpowiednią pracę nerek i wspomagają funkcję wydalniczą. Naturalne składniki są dobrze przyswajalne przez organizm, a ponadto poprawiają ogólne funkcjonowanie całego ustroju. Prostata do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje starannie opracowanego zestawu ziół i substancji, które korzystnie wpływają również na pracę pęcherza moczowego. Kompleksowe działanie pozwala na wyeliminowanie różnego rodzaju schorzeń, ale też utrzymanie w normie poziomu testosteronu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *