fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
POMYSŁYPORADY

Nowoczesny hoker synonimem tradycyjnego taboretu

Hoker, czyli inaczej wysoki taboret, to siedzenie pozbawione walorów typowo wypoczynkowych. Spełniając głównie funkcjonalną rolę, jest nieodzownym elementem pojawiającym się w lokalach komercyjnych typu: bar, stołówka. Hoker nowoczesny znajduje swoje miejsce także w przestrzeni domowej.

 

Do czego służą hokery?

Hoker, czyli nowoczesny taboret, to przede wszystkim siedzenie, które pozwala wygodnie usiąść, ale nie na długo. W odróżnieniu od foteli wypoczynkowych, hokery wykorzystywane są do siedzenia na góra kilkadziesiąt minut, podczas których można zjeść, wypić piwo czy porozmawiać ze znajomymi. W nowoczesnych kuchniach hokery znajdują swoje miejsce przy barkach lub wyspach kuchennych, gdzie można szybko zjeść śniadanie, nie wychodząc z kuchni. Połączenie kuchni z jadalnią wymaga wszechstronności. Wysoki blat służący przede wszystkim do przygotowania jedzenia jest na tyle wysoki, aby spełniać swoją funkcję użytkową. Dopasowany do wysokości wyspy kuchennej hoker pozwala na wygodne spożycie posiłku wprost z miejsca jego przyrządzania. W lokalach komercyjnych działa to w pewnym sensie jako dynamiczna reklama. Klienta spożywa posiłek przyrządzony na jego oczach – zaostrza to jego apetyt i zwiększa zaufanie do sprzedawcy.

 

Nowoczesna różnorodność

Funkcjonalny i w miarę wygodny hoker pozwala na komfortowe spędzenie od pięciu do kilkudziesięciu minut przy wysokim blacie baru lub wyspy kuchennej. Nie bez znaczenia jest tutaj również jego estetyka. Dopasowany do danej stylizacji wygląd hokera, jest ważnym aspektem, który powinien zostać uwzględniony przed jego zakupem.

Hokery nowoczesne znalazły swoje miejsce w każdym możliwym, nowoczesnym stylu aranżacji.

 

STYL SKANDYNAWSKI

Bazujący na naturalnych odcieniach drewna oraz pastelowych barwach, styl skandynawski stawia na prostotę form. Hokery w tym stylu cechują się harmonijnym zestawieniem kolorów oraz form, uproszczonych oraz funkcjonalnych. Wyglądem dopasowują się do otoczenia, stanowiąc z nim spójną całość. Połączenia drewna, metalowych stelaży, pastelowych kolorów tapicerki, składają się na komfortowe siedzenia, pozwalające na wygodne zjedzenie posiłku przy kuchennym blacie. Toczone drewniane nóżki ułożone są klasycznie, pod pewnym kątem nachylenia, lub zestawione z sobą promieniście. 

 

MODERN

Styl najbliższy nowoczesności stosuje nietypowe kształty hokerów, które mogą przypominać odwrócone stożki, otwarte kule, a także ażurowe bryły z oparciem. Wiele z nich tworzą typowo rzeźbiarskie formy, cechujące się błyszczącą powierzchnią. Zazwyczaj są to hokery obrotowe z półeczką pozwalającą na wygodne ułożenie stóp. Kolory intensywne, jaskrawe lub białe i czarne, harmonizują z chromowanymi dodatkami. 

 

GLAMOUR oraz STYL KOLONIALNY

Obydwa nurty sięgają do korzeni historycznych, stosując w hokerach pikowane tapicerki, układające się w kształt miniaturowego fotela, bez podłokietników. Obite skórą lub aksamitem, cechują się intensywnością barw oraz luksusowym wyglądem. Stanowiąc połączenie drewna, tapicerki oraz metalowych nitów, dopasują się do nowoczesnego wnętrza ekskluzywnej kuchni. Glamour lubi także wykorzystywać w swoich aranżacjach hokery wykonane z przezroczystej pleksi. 

 

INDUSTRIAL i LOFT

Drewniane siedzenia hokerów o postarzanej powierzchni, wyposażone są w metalowe proste stelaże lub w elementy wyglądające jak elementy starych maszyn fabrycznych. Wykorzystując często autentyczne, stare, metalowe wajchy, kółka, rurki i turbiny tchną ducha historii do starych, pofabrycznych przestrzeni mieszkalnych lub komercyjnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *