fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
PORADY

Jak wybrać najlepsze skarpetki dla niemowlaka?

Organizm małego dziecka jest bardzo delikatny i podatny na wyziębienia, dlatego szczególnie starannie musimy dbać o wybór odpowiednich ubranek i skarpetek. W gąszczu rozmaitych oznaczeń i rozmiarów można się zgubić, dlatego podpowiadamy, jak wybrać najlepsze skarpetki dla niemowlaka.

Skarpetki dla niemowlaka — czy rozmiar ma znaczenie?

Stopa dziecka bardzo szybko zmienia rozmiar, a z kupowaniem nowych skarpetek i bucików trudno nadążyć. Nie jest jednak dobrym pomysłem celowe wybieranie za dużych rozmiarów, żeby służyły dłużej, szczególnie jeśli chodzi o buty. Natomiast skarpetki dla niemowlaka zwykle są wykonywane z elastycznych materiałów i nie mają uciskających elementów, dlatego rozmiar ma mniejsze znaczenie. Kluczowy jest za to materiał.

Skarpetki dla niemowlaka — materiał

Skarpetki dla niemowlaka nie mogą być wykonane ze sztucznych materiałów. Warto szukać na etykiecie odpowiednich certyfikatów i atestów, dzięki którym mamy gwarancję, że tkanina, z której uszyto skarpetki są naturalne, przyjazne dla skóry i antyalergiczne. Najlepiej szukać materiałów oddychających i delikatnych, jak bawełna. Dzięki temu stopa dziecka nie ulegnie przegrzaniu ani nie spoci się.

Skarpetki dla niemowlaka — długość

Bardzo ważne również, żeby wybierać odpowiednie skarpetki dla niemowlaka na każdą porę roku. Dłuższe, sięgające za kostkę przydadzą się ni zimne miesiące jesienne i zimowe, a krótsze, do kostki warto wybierać na lato. Warto również przyjrzeć się grubości materiału.

Skarpetki dla niemowlaka z grzechotką

Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie skarpetek dla niemowlaka z grzechotką. Ruchliwy i ciekawy swojego ciała maluch często dotyka nóżek, podnosi je i potrząsa stopami. Wtedy słyszy przyjemny dźwięk grzechotki, która jest umieszczona wewnątrz skarpetek. Takie bibelotki nie tylko zapewniają dziecku ciepło, ale i dostarczają rozrywki. Kolorowe wzory ze zwierzątkami albo kwiatuszkami przyciągają uwagę maluszka, dzięki czemu jeszcze chętniej sięga do stóp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *