fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
POMYSŁYPORADYZDROWIE

Jak poprawić swoje samopoczucie?

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się spotkać kogoś, kto przez cały czas – 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu czuję się po prostu świetnie? Jeżeli tak – musiała to być ciekawa okazja. Większość z nas miewa nawet sporadyczne problemy z samopoczuciem. To zupełnie normalne. Rzecz w tym, że kiedy poprawa schowała się za horyzontem – wypada wziąć sprawy w swoje ręce zamiast czekać na lepszą pogodę.

Przygotowaliśmy kilka sposobów, dzięki którym zwiększysz prawdopodobieństwo poprawy samopoczucia.

Trochę bardziej zdrowo

Mamy tutaj na myśli dwie rzeczy. Pierwsza z nich to ćwiczenie. Aktywny tryb życia ma wpływ nie tylko na aspekt fizyczny. Oprócz poprawy kondycji – zyskujesz po prostu lepsze samopoczucie. Ćwiczenie to świetna okazja do tego, żeby spędzić trochę czasu “sam na sam” ze sobą, odreagować, pozbyć się agresji i… wydzielić trochę endorfin!

To jak wyglądasz nie zawsze ma związek z tym, jak się czujesz. Niemniej jednak – jeżeli zależy Ci na tym, aby ćwiczyć nie tylko dla poprawy samopoczucia, pamiętaj o odpowiednim odżywianiu. Podobnie jak sport ma wpływ na ciało i umysł, tak też choćby konsultacje z dietetykiem spowodują nie tylko zmianę Twojego nawyków żywieniowych – ale korzystnie wpłyną na Twój umysł. Świadomość tego, że nad sobą pracujesz, jest niesamowicie istotna.

Uśmiechaj się

I chodzi tutaj zarówno o uśmiechanie się do innych osób, jak też o uśmiechanie się do… siebie! Możesz po prostu stanąć przed lustrem. Uśmiechanie się do innych osób sprawia, że wydajesz się bardziej ciepłą, otwartą i atrakcyjną osobą. Jak się okazuje – podobny efekt uzyskasz patrząc na swój własny uśmiech. A przynajmniej tak odczyta to Twój umysł.

Przestań na siebie narzekać

Osoby, które podchodzą do siebie zbyt krytycznie, są narażone na problemy z poczuciem satysfakcji i utrzymanie dobrego samopoczucia. Oczywiście nie przestrzegamy przed konstruktywną autokrytyką. Rzecz w tym, by robić to w odpowiedni sposób. Wyjdź od zidentyfikowania tego, co sprawia, że zaczynasz o sobie mówić źle, a następnie przeanalizuj to i poszukaj plusów, które pozwolą Ci zrównoważyć osąd i wytworzyć obiektywną samoocenę.

Zwróć uwagę na postawę ciała

Twoje samopoczucie wpływa na Twoją mowę ciała, ale… Twoja mowa ciała wpływa na Twoje samopoczucie! Ten kij ma dwa końce, a co więcej – jeżeli zadbasz o swoją mowę ciała – nie tylko będziesz czuć się lepiej, ale także będziesz cieszyć się lepszym odbiorem przez otoczenie.

Jak widzisz – możesz wpływać na swoje samopoczucie “większymi i mniejszymi” sposobami. Na naszej liście znalazł się zaledwie mały wycinek ogromnego zestawienia tych sposobów. Szukaj, eksperymentuj i czuj się jak najlepiej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *