Zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn to już nie ekstrawagancja, ale często codzienność współczesnych panów. W sklepach można odnaleźć całe serie kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla mężczyzn, którzy coraz częściej sięgają po pielęgnację. Oczyszczanie skóry, nawilżanie, maseczki – wszystkie te zabiegi powinny być przeprowadzane za pomocą kosmetyków odpowiednich dla skóry mężczyzn.
Panowie nie tylko kupują więcej kosmetyków niż kilka lat temu i chętniej po nie sięgają, ale także są coraz częstszymi gośćmi w klinikach medycyny estetycznej. Mężczyźni starzeją się później niż kobiety, a ich skóra rzadziej się przesusza. Wybierają więc zabiegi usuwające blizny, przeciwdziałające łysieniu czy nadpotliwości.
Zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn – leczenie blizn potrądzikowych i łysienia
Najpopularniejszymi problemami, z którymi zmagają się mężczyźni odwiedzający kliniki medycyny estetycznej, są blizny potrądzikowe oraz łysienie. W leczeniu blizn najlepiej sprawdza się laser CO2, który działa precyzyjnie i niweluje widoczne oznaki przebytego trądziku. Ostatnim osiągnięciem medycyny estetycznej jest używanie do leczenia blizn technologii radiofrekfencji mikroigłowej. Polega ona na ogrzewaniu skóry właściwej za pomocą fal radiowych oraz mikronakłuwania, czyli pobudzania w sposób mechaniczny. Z kolei leczenie łysienia wymaga zwykle serii zabiegów. Niezbędna jest wcześniejsza konsultacja ze specjalistą, który pomoże dobrać najlepszy sposób leczenia. Najczęściej zalecana jest mezoterapia, czyli zabieg polegający na wstrzykiwaniu leczniczych substancji za pomocą mikronakłuć. Wykonywana jest za pomocą osocza bogatopłytkowego albo indywidualnie dobranych koktajli do stymulacji porostu włosów.
Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn – leczenie ginekomastii i bruksizmu
Zabiegi medycyny estetycznej przeznaczone dla mężczyzn pomagają zwalczyć także defekty, które do niedawna wymagały interwencji chirurga. Postęp w tej dziedzinie nauki sprawił jednak, że dziś w klinikach leczone są także takie problemy, jak ginekomastia (przerost tkanki tłuszczowej w okolicy sutków) czy bruksizm (zgrzytanie zębami spowodowane przerostem mięśnia żwacza). W przypadku ginekomastii stosuje się najczęściej lipolizę iniekcyjną, czyli usuwanie tłuszczu poprzez zastrzyki likwidujące tkankę. Z kolei bruksizm (dotychczas leczony szyną relaksacyjną) można niwelować za pomocą zastrzyków z toksyny botulinowej, czyli botoksu.
- Tanie e papierosy – jak wybrać idealnego - 31 Maggio 2021
- Zgrzewarka spożywcza - 2 Ottobre 2020
- Hobby - 18 Settembre 2020