fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
PORADY

Czym jest pulsoksymetr i w jakim celu go stosujemy?

Pulsoksymetr jest to urządzenie, które mierzy jednocześnie puls oraz wysycenie krwi tlenem, czyli po prostu bada saturację naszej krwi. Dzięki pulsoksymetrom możliwe jest wykonanie takiego badania we własnym domu i to w bardzo szybkim czasie. Badanie jest całkowicie bezinwazyjne i bezbolesne. Najczęściej stosuje się pulsoksymetry w formie klipsa, który zakłada się na palec pacjenta. Jednak w przypadku noworodków urządzenie to zakładamy na nadgarstek lub stopę dziecka.

Często z pulsoksymetrów korzystają osoby cierpiące na astmę, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, czy też inne choroby płuc. Badanie przeprowadzane za pomocą pulsoksymetrów jest szczególnie ważne dla osób chorych, które mimo wszystko prowadzą aktywny tryb życia. W ten sposób mogą one łatwo zbadać poziom wydolności swojego organizmu, dzięki czemu mają w pewien sposób kontrolę nad swoim stanem zdrowia. Należy pamiętać, że pomiary sporządzane przez większość pulsoksymetrów mogą być obarczone ryzykiem błędu. Pomiar może wyjść błędny szczególnie wtedy, kiedy chory posiada zmiany chorobowe na paznokciach, jak na przykład zmiany grzybicze. Błędy pomiarowe mogą wynikać również z zastosowania ciemnych lakierów do paznokci.

Jednym z najbardziej popularnych i najlepszych na rynku urządzeń tego typu są pulsoksymetry Nonin. Pozwalają one na najbardziej dokładny pomiar pulsu oraz saturacji krwi. Dodatkowo pulsoksymetry Nonin charakteryzują się minimalnym rozmiarem, dzięki czemu zabranie ich gdziekolwiek nie jest absolutnie żadnym problemem. Pulsoksymetry tego producenta są używane nie tylko przez pacjentów w warunkach domowych, lecz także w szpitalach. Jest to najbardziej wiarygodny dowód na to, że urządzenia Nonin charakteryzują się niezwykłą dokładnością pomiarów. Stosując je ograniczamy do minimum ryzyko błędu, występujące często przy prowadzeniu badania innymi, mniej precyzyjnymi pulsoksymetrami.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *