fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Loading...
PORADYZDROWIE

Czy warto stosować szampon na wypadanie włosów?

Dobrze dobrana fryzura może dodać nam uroku, ta wykonana przez nieudolnego fachowca, niestety będzie nas szpecić. Fryzjer powinien umieć określić jakiego rodzaju mamy włosy i zalecić nam kosmetyki jak odżywka czy choćby szampon na wypadanie włosów.

Z tym ostatnim problemem boryka się niestety duża część społeczeństwa. Przyczyn tego stanu jest kilka. Po pierwsze, może to być silny stres lub depresja. Wpływ na to mogą mieć również drastyczna dieta, z małą ilością żelaza. Inne czynniki, to choroba zakaźna oraz przyjmowane leki. Najbardziej skrajnym przypadkiem jest łysienie plackowate. Problem ten nie dotyczy wyłącznie mężczyzn, mają z nim do czynienia również kobiety.

Mając świadomość, że nasze włosy są słabe, cienkie i mają tendencję do wypadania, możemy skutecznie temu przeciwdziałać. Przede wszystkim należy nasze włosy traktować delikatnie. Oznacza to, umiejętne rozczesywania, omijanie szerokim łukiem farbowania czy trwałej ondulacji. Schowajmy głęboko prostownicę. Warto też pomyśleć o skróceniu włosów. Należy chronić również naszą głowę przed słońcem. Dobrym pomysłem będzie również zmiana diety, na bogatą w żelazo, cynk czy magnez. Oczywiście producenci kosmetyków również wychodzą ze swoją ofertą. Na rynku dostępna jest niejedna odżywka lub szampon na wypadanie włosów. Należy oczywiście rozważyć lub poszukać który z tych specyfików będzie najlepszy dla nas.

W celu zwiększenia skuteczności kuracji, oprócz lub zamiast szamponu na wypadanie włosów, można zastosować płukanki ziołowe. Medycyna naturalna zaleca pokrzywę, łopian czy skrzyp polny. Jeśli nie mamy zaufania do gotowych kosmetyków, skorzystajmy z przepisów i przygotujmy własnoręcznie taką płukankę, nalewkę czy płyn do masażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *